1488 (1188) 2022-03-18 - 2022-03-24

Rusza rekrutacja do szkół podstawowych

21 marca rusza rekrutacja do szkół podstawowych. Rodzice naszych najmłodszych uczniów mają w czym wybierać. W Gdyni jest bowiem ponad 30 szkół, w tym te z oddziałami dwujęzycznymi czy sportowymi.


We wszystkich szkołach wnioski o przyjęcie przyjmowane będą od 21 marca do 27 kwietnia. W szkołach mistrzostwa sportowego, oddziałach sportowych czy dwujęzycznych podczas procesu rekrutacji dodatkowo przyszli uczniowie przechodzą testy. Kandydaci bowiem muszą wykazać się swoją sprawnością fizyczną bądź w przypadku oddziałów dwujęzycznych przejść sprawdzian predyspozycji językowych.
W przypadku szkół listę osób zakwalifikowanych poznamy 20 maja. Rodzice w terminie 7 dni potwierdzają, do której szkoły będzie uczęszczało ich dziecko. W czerwcu będzie można także złożyć wnioski w rekrutacji uzupełniającej. Szkoły będą je przyjmować od 6 do 20 czerwca.
Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2022/2023 do klas I publicznych szkół podstawowych, a także klas wyższych, niż klasa I publicznych szkół i oddziałów sportowych, mistrzostwa sportowego i oddziałów dwujęzycznych, prowadzonych przez Gminę Miasta Gdynia znajdują się na www.gdynia.pl w zakładce Edukacja.

ikona