Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1488 (1188) 2022-03-18 - 2022-03-24

Teatr Gdynia Główna poleca

Teatr Gdynia Główna zaprasza:


– 19 marca o godz. 19.00 na „Potop. Pieśń o końcu świata” wg „Potopu” Salci Hałas, reż. Ewa Ignaczak.
Opowieść o końcu świata zostaje utkana z zebranych relacji mieszkańców Wzgórza Orlicz-Dreszera, czyli gdyńskiego Pekinu. Pełny realizmu magicznego potop będzie chciał zabrać ze sobą zwyczajne życie mieszkańców, ich ukochane koty i przyjaźń wykraczającą poza definicję słowa „sąsiedzi”.
Bilety: 35/40 zł.
– 20 marca godz. 12.00 na STACJĘ BAJEK – „Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistarku” Pierre’a Gripariego.
Jak znaleźć ukochanego, który pojawia się tylko w snach i jakim sposobem pokonać mocarnego smoka Tarabistraka? Księżniczka Popi przemierzy świat w poszukiwaniu swojego wyśnionego ukochanego, księcia Pipo i trafi do Schroniska dla Zabłąkanych Dzieci, które wyjątkowo trudno opuścić. A na horyzoncie tej trudnej podróży czai się jeszcze… Smok.
Bilety: 35 zł
– 20 marca godz. 18.00 na „Epitafium dla władzy” insp. myślą „cesarza” Ryszarda Kapuścińskiego.
Spektakl w sposób uniwersalny ujawnia także wszystkie mechanizmy władzy autorytarnej – unikanie przez władcę odpowiedzialności za swoje decyzje, wszechobecną inwigilację, nepotyzm, korupcję, promowanie osób „biernych, miernych, lecz wiernych”, ingerencję we wszystkie dziedziny życia poddanych, brutalne tłumienie protestów i nieustanne tworzenie skomplikowanych aktów prawnych wprowadzających nowy ład.
Bilety: 35/40 zł
– 26 marca godz. 19.00 na „Próby Józefa K.” wg „Procesu” Franza Kafki.
W adaptacji Ewy Ignaczak tytułowy proces jest więc ostatnim momentem, w którym K. może odmienić swoje życie. Jednak zamiast tego staje się jeszcze bardziej egocentryczny, interesowny, niesamodzielny i powierzchowny. Czy sytuacja aresztowania wywoła w nim jakąkolwiek refleksję na temat jego egzystencji? Czy Józef K. odnajdzie odpowiedzi na pytania: Kto go oskarża? Jaka władza prowadzi postępowanie? Wobec jakiego prawa jest winien? Czy pozna szczęście i skorzysta z szansy, by delektować się życiem?
Bilety: 35/40 zł
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl oraz facebook.com/teatrgdyniaglowna
Sprzedaż online:
teatrgdyniaglowna.interticket.pl.
Rezerwacje biletów:
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632
mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl.

ikona