Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1488 (1188) 2022-03-18 - 2022-03-24

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę stałą „Gdynia Dzieło Otwarte” oraz na wystawę czasową „MORZE \ MIASTO \ PORT”.
Wystawa ukazuje wizerunek gdyńskiego portu w sztuce. Artyści, zafascynowani żywiołem i rozmachem wielkiej budowy, utrwalali zwłaszcza pierwsze dekady gdyńskiej inwestycji, ale na ekspozycji znajdą się również współczesne dzieła.
Większość obrazów pochodzi ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni.
Wystawę można oglądać do 5 czerwca.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...” oraz na wystawę czasową „AKWARELA, PASTEL, PIÓRKO. W służbie mistrza ilustracji Eugeniusza Koczorowskiego”.
Wystawę można oglądać do końca maja 2022 r.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do odległych miejsc na świecie.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Gdynia zapraszają do obejrzenia wystawy poświęconej Józefowi Klebbie – mieszkańcowi Kosakowa, działaczowi społecznemu i kulturalnemu, kaszubskiemu poecie i pisarzowi, zasłużonemu dla połączenia Pomorza z Polską. Na wystawie zostanie zaprezentowana historia rewskich szkut, małych żaglowców, które stały się pierwszą flotą handlową w odrodzonej Polsce. Wystawa będzie dostępna do 29 kwietnia w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18). 
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa i tkaniny unikatowej „Tylko Gdynia!” zorganizowaną z okazji 96. rocznicy otrzymania przez Gdynię praw miejskich.
Wystawę można oglądać w lokalu artystycznym TYGIEL (Gdynia, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV) w godzinach otwarcia galerii.
Szczegóły na www.eraartprofile.pl.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza 25 marca o godz.18.00 na wernisaż wystawy fotograficznej Mateusza Prociaka „Polska Marynarka Wojenna w kolorze – The Polish Navy in colour”.
Wystawa będzie otwarta do 22 kwietnia. Wernisaż odbędzie się w sali 212, w reżimie sanitarnym.
Wstęp wolny.
***
Miejskie Hale Targowe w Gdyni to miejsce pełne ciekawych postaci i historii. Gdyńskim kupcom poświęcono multimedialny projekt „Halo portrety”, z którym można się zapoznać w Hali Łukowej. Dawid Wojtalewicz stworzył portrety kupców. Więcej o sportretowanych osobach będzie można się dowiedzieć, skanując kod QR umieszczony przy każdej z prac. Historie kupców spisała Aleksandra Boćkowska.
Portrety zawieszono na filarach w Hali Łukowej.
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 8) zaprasza na powarsztatową wystawę prac uczniów pt. „Martwa natura magiczna”.
Wystawę można oglądać do 25 marca od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00, w soboty i niedziele w godz. 11.00-16.00.
Wstęp wolny.
***
Narodowe Muzeum Morskie zaprasza na wystawę „Śmiało naprzód. Historia i przyszłość jachtu „Śmiały”.
Wystawa przybliża dzieje i dokonania jednostki. Na ekspozycji, obok dzienników pokładowych, oryginalnej bandery, elementów wyposażenia oraz historycznych fotografii będzie można zapoznać się również z obecnym postępem prac przy renowacji jachtu.
Wystawę można oglądać na statku-muzeum „Dar Pomorza”.

  • ikonaOpublikowano: 17.03.2022 13:07
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 17.03.2022 13:07
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona