1491 (1191) 2022-04-08 - 2022-04-14

Dni otwarte w szkołach średnich

XVII Liceum Ogólnokształcące (ul. Wiczlińska 50A) zaprasza 8 kwietnia w godz. 14.00-17.00.
Będą tu czekały liczne atrakcje przygotowane przez grono pedagogiczne oraz uczniów. W programie m. in: lekcje otwarte dla kandydatów, strefy tematyczne: robotów, druku 3D, symulacji biznesowych oraz Labu Kariery (z nagraniami inspirujących rozmów realizowanych w ciągu roku szkolnego z przedstawicielami Microsoft dla Edukacji oraz Uniwersytetu Gdańskiego), zwiedzanie budynku jednej z najnowocześniejszych szkół w woj. pomorskim wraz z uczniami – przewodnikami, stoiska tematyczne: Hackaton, Certiport, Samorząd Uczniowski, Erasmus+ oraz Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
***
Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się 9 kwietnia w godz. 10.00-14.00.
Program przewiduje m.in.: zwiedzanie nowoczesnych pracowni zawodowych i językowych, warsztaty szkolne, możliwość spotkania z pracodawcami zawodów, w których kształcimy, rozmowy z przedstawicielami grona pedagogicznego, rozmowy z uczniami szkoły, konsultacje z doradcą zawodowym i udział w licznych warsztatach, konkursach, a także rozgrywkach sportowych.
***
Dyrekcja i społeczność III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP (ul. Legionów 27) zaprasza uczniów klas ósmych 9 kwietnia w godz. 9.00-13.00 na dzień otwarty.
O godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z dyrektorem placówki Wiesławem Kosakowskim.
Równolegle z programem realizowanym w budynku szkoły, będzie możliwość wirtualnego zwiedzania oraz rozmowy na platformie Discord z uczniami, rodzicami i nauczycielami. Link do spotkania online zostanie udostępniony na stronie internetowej www.lo3.gdynia.pl.
***
IX Liceum Ogólnokształcące (ul. Orłowska 57) zaprasza 22 kwietnia w godz. 12.00-15.00.
Szkoła organizuje sporo ciekawych aktywności dla swoich uczniów, ale i uczniowie chętnie biorą udział w wydarzeniach pozaszkolnych. Tutaj można uczyć się np. języka hiszpańskiego czy niemieckiego. Rekrutacja prowadzona jest do klas m.in. prawno-dziennikarskich, teatralno-filmowych czy matematyczno-geograficznych. Szkoła bierze udział w międzynarodowych projektach. W placówce przygotowano prezentację na temat oferty edukacyjnej.

  • ikonaOpublikowano: 07.04.2022 13:38
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.04.2022 08:36
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona