Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1491 (1191) 2022-04-08 - 2022-04-14

Gdynia gościła Odyseuszy z całego kraju

Półtora tysiąca dzieci, młodzieży, studentów z całego kraju rozwiązywało zadania w ramach Odysei Umysłu w miniony weekend w Gdyni. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych pojadą na finał do Stanów Zjednoczonych. Gdynię reprezentowały trzy drużyny w różnych kategoriach wiekowych.


Wyniki 31. Finału Ogólnopolskiego Odysei Umysłu 2022
Problem 1: Turbozagadka
Grupa wiekowa I
1. Zespół Szkół FILOMATA z Gliwic
2. Szkoła Językowa MOMA z Rumi
Grupa wiekowa II
1. Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB z Gdańska
2. Szkoła Podstawowa nr 2 z Olsztyna
2 Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 S.T.O. Kraków
Grupa wiekowa III
1. X Liceum Ogólnokształcące z Wrocławia
2. I Publiczne Liceum Ogólnokształcące z Opola
Grupa wiekowa IV
1.Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB z Gdańska
2. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych z Gdańska
Problem 2: Wynalazek-Jakznalazek
Grupa wiekowa I
1. Szkoła Językowa MOMA z Rumi
2. Szkoła GEDANENSIS z Gdańska
Grupa wiekowa II
1. Szkoła Podstawowa nr 2 z Augustowa
2. Szkoły SPARK ACADEMY z Poznania
Grupa wiekowa III
1. Szkoła GEDANENSIS z Gdańska
2. Centrum Aktywnego Rozwoju KREATYWNIE POZYTYWNI z Wrocławia
Grupa wiekowa IV
1. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych z Gdańska
Problem 3: Historia w postaci musicalu
Grupa wiekowa I
1. Szkoła Podstawowa nr 89 z Gdańska
2. Szkoła Podstawowa nr 199 z Łodzi
Grupa wiekowa II
1. Niepubliczna Szkoła Podstawowa NOWY ŚWIAT z Gdańska
2. Stowarzyszenie Oświatowe KALINOWA 5 [ekipa A] z Białegostoku
Grupa wiekowa III
1. X Liceum Ogólnokształcące z Torunia
2. Lubelska Szkoła Realna z Lublina
Problem 4: Balsioszka-Matrioszka
Grupa wiekowa I
1. Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek z Wejherowa
2. Niepubliczna Szkoła Podstawowa SKRZYDŁA z Lublina
Grupa wiekowa II
1. Społeczna Szkoła Podstawowa im. Rady Europy z Lubina
2. Stowarzyszenie Oświatowe KALINOWA 5 [ekipa B] z Białegostoku
Grupa wiekowa III
1. I Liceum Ogólnokształcące z Wejherowa
2. I Liceum Ogólnokształcące z Gdańska
Grupa wiekowa IV
1. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych z Gdańska
Problem 5: To życie to cyrk
Grupa wiekowa I
1. Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 S.T.O. z Krakowa
2. Szkoła GEDANENSIS z Gdańska
Grupa wiekowa II
1. Szkoła Podstawowa nr 83 ŁEJERY z Poznania
2. Stowarzyszenie ISKIERKI WYOBRAŹNI z Warszawy
Grupa wiekowa III
1.Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB z Gdańska
2. LXIV Liceum Ogólnokształcące z Warszawy
Grupa wiekowa IV
1. Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB z Gdańska

Nagrody za wybitną kreatywność Ranatra Fusca – zapewniające (podobnie jak I i II miejsca) awans do kolejnego etapu (Finały Światowe Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych):
- Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB z Gdańska, Problem 1, gr. wiekowa IV
- Stowarzyszenie ISKIERKI WYOBRAŹNI z Warszawy, Problem 3, gr. wiekowa III
Gratulujemy!
Więcej informacji: https://odyseja.org.

  • ikonaOpublikowano: 07.04.2022 12:49
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.04.2022 08:45
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona