1491 (1191) 2022-04-08 - 2022-04-14

Obserwuj ptaki z gdyńską książką

„Zapraszamy ptaki do Gdyni” to wyjątkowy konkurs, który od lat pozwala dzieciom i całym rodzinom poznać fascynujący świat ptaków. Właśnie ukazała się druga związana z tą inicjatywą książka, tym razem – w formie e-booka. Za ilustracje do niej posłużyły prace nadesłane na konkurs w 2021 roku.


O czym przeczytamy w książce? O ptakach, rzecz jasna, które spotkać możemy w Gdyni. Poznamy ich zwyczaje – dowiemy się, jak gniazdują, co jedzą, kiedy prowadzą lęg, a także jak możemy rozpoznać ich śpiew. Warto wspomnieć, że książka kładzie nacisk na wątek obserwacji ptaków pojawiających się w mieście. Całość zdobią wyjątkowe ilustracje. Jak zostało już wspomniane – to prace, które nadesłane zostały na XXIII edycję konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni” w 2021 roku. W książce zobaczymy m.in. gile, jemiołuszki, dzięcioły, jaskółki, kowalika czy puszczyka.
Na kartach książki zagościły prace z XXIII edycji konkursu. Na zdjęciu sikorka w wykonaniu Patrycji Ponki / fot. materiały Wydz. Środowiska UM Gdyni
Na kartach książki zagościły prace z XXIII edycji konkursu. Na zdjęciu sikorka w wykonaniu Patrycji Ponki / fot. materiały Wydz. Środowiska UM Gdyni

Można ją obejrzeć oraz pobrać ze strony gdynia.pl. Będzie także na stałe dostępna w zakładce „Gdynia Zielona” na naszej stronie Gdynia.pl. Znaleźć tam można także poprzednie wydawnictwo związane z konkursem „Zapraszamy ptaki do Gdyni”, wydane w 2019 roku.

  • ikonaOpublikowano: 07.04.2022 13:49
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.04.2022 08:32
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona