1491 (1191) 2022-04-08 - 2022-04-14

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Świetne polskie kino dokumentalne, Sztuka w Centrum i nagrodzona Oscarem animacja dla całej rodziny – zdecydowanie warto się wybrać do Gdyńskiego Centrum Filmowego.

„Film balkonowy”, ulubiony film widzów 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity, w końcu w kinach. Dokumentalista Paweł Łoziński zebrał mozaikę ludzkich historii, rozmawiając z przechodniami z własnego balkonu kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie. Spędził na swoim balkonie 165 dni zdjęciowych w ciągu ponad 2,5 roku. Spotkał ponad 2 000 rozmówców. Jego bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, potrafią też zaskoczyć.
Kino Studyjne GCF przypomni też wcześniejsze głośne filmy dokumentalne Pawła Łozińskiego 8 kwietnia: „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” i „Ojciec i syn”.
10 kwietnia kolejna odsłona cyklu „Sztuka w Centrum”. Tym razem film „Botticelli, Florencja i Medyceusze”, czyli podróż przez twórczość renesansowego mistrza, która zachowana jest jego mieście. Nastrojowe rekonstrukcje, urzekające florenckie widoki, renesansowe arcydzieła, które wpłynęły na sztukę współczesną, oraz wypowiedzi znakomitych ekspertów – „Botticelli, Florencja i Medyceusze” to gwarancja niezapomnianych filmowych i artystycznych doznań.
Jedną z premier tego tygodnia jest „Nasze magiczne Encanto”, nagrodzone Oscarem w kategorii najlepsza pełnometrażowa animacja. Opowiada o rodzinie Madrigalów mieszkającej w górach Kolumbii i o jej magicznym domu w tętniącym życiem, cudownym miasteczku Encanto.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również filmy: „Duch śniegów”, „Belle”, „Marzec ‘68”, „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnica Dumbledore’a”, „Najgorszy człowiek na świecie”, „Za duży na bajki”.
Szczegóły i bilety na www.gcf.org.pl.

  • ikonaOpublikowano: 07.04.2022 14:11
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.04.2022 08:29
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona