1491 (1191) 2022-04-08 - 2022-04-14

Sprzątamy po zimie

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni rozpoczął sprzątanie po zimie. Akcja czyszczenia obejmuje nie tylko chodniki, jezdnie i place zabaw, ale też elektroniczne tablice przystankowe czy sygnalizatory świetlne.


Gruntowne sprzątanie ciągów pieszych i rowerowych oraz ulic rozpoczęło się 1 kwietnia. Wcześniej takie działania były prowadzone interwencyjnie.
Na bieżąco sprzątane są place zabaw i siłownie pod chmurką na terenie Gdyni. To, czy sprzęty są bezpieczne kontrolowane jest przez cały rok, a w kwietniu odbędzie się coroczny przegląd podstawowy oraz uzupełnianie piasku w piaskownicach. W najbliższych miesiącach rozpoczniemy odmalowywanie i naprawę sprzętów na placach zabaw i siłowniach oraz elementów małej architektury czy porządkowanie zieleni miejskiej.
Warto podkreślić, że z uwagi na minusowe temperatury występujące szczególnie w porze nocnej, w kwietniu na jezdniach dróg głównego układu komunikacyjnego utrzymywana jest tzw. gotowość zimowa. W związku z tym może być prowadzone profilaktyczne posypywanie gdyńskich dróg. Również podwykonawcy zobowiązani są do interwencyjnych działań.

  • ikonaOpublikowano: 07.04.2022 13:41
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.04.2022 08:34
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona