1491 (1191) 2022-04-08 - 2022-04-14

Światowy Dzień Zdrowia z planetą w tle

W kwietniu w ramach programu Gdynia w klimacie poruszamy tematy związane z zielenią, ochroną środowiska i kwestiami klimatycznymi. 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dnia Zdrowia, którego tegorocznym hasłem jest „Nasza planeta, nasze zdrowie”.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazuje na nasilające się choroby, takie jak rak, astma, choroby serca i skupia globalną uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia ludzi i planety.
WHO szacuje, że każdego roku ponad 13 milionów zgonów na całym świecie jest spowodowanych przyczynami środowiskowymi, których można uniknąć. Obejmuje to kryzys klimatyczny, który jest największym pojedynczym zagrożeniem dla zdrowia ludzkości. Kryzys klimatyczny to także kryzys zdrowotny.         
Poprzez kampanię zdrowotną WHO będzie wzywać rządy i społeczeństwo do dzielenia się historiami o krokach, które podejmują w celu ochrony planety i ich zdrowia oraz priorytetowego traktowania społeczeństw dobrobytu.
Czy jesteśmy w stanie na nowo wyobrazić sobie świat, w którym czyste powietrze, woda i żywność są dostępne dla wszystkich?
Szczegóły: https://www.who.int/campaigns/world-health-day/2022.

  • ikonaOpublikowano: 07.04.2022 13:58
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.04.2022 08:31
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona