1491 (1191) 2022-04-08 - 2022-04-14

Weź udział w konsultacjach społecznych i zmieniaj miasto

Z pomocą Gdyńskiej Platformy Dialogu prowadzonych jest pięć procesów konsultacyjnych. W serwisie internetowym www.konsultujemy.gdynia.pl dostępne są szczegółowe informacje o tym, czego dotyczą i jak można się zaangażować.

Gdyńska Platforma Dialogu to narzędzie lokalnej e-partycypacji, które powstało na podstawie licencji open source (wolnego oprogramowania) platformy DECIDIM. W ramach programu UrbanLab Gdynia zostało dopasowane do potrzeb mieszkanek i mieszkanek Gdyni. Właśnie minęło pierwsze pół roku funkcjonowania Platformy.
Za pośrednictwem Gdyńskiej Platformy Dialogu można dowiedzieć się więcej i wziąć udział w pięciu prowadzonych procesach konsultacyjnych:
– wyłożenie projektu planu na Meksyku – do 26 kwietnia.
– Projekt planu w rejonie ulic Urszulanek i Wolności na Działkach Leśnych – wnioski do projektu można składać do 29 kwietnia.
– Projekt planu w rejonie Węzła Cegielskiej na Działkach Leśnych – wnioski do projektu można składać do 29 kwietnia.
– Budżet Obywatelski 2022! – trwa weryfikacja projektów, mieszkańcy mogą komentować złożone wnioski za pośrednictwem serwisu internetowego BO2022. Sugestie i uwagi są dostępne dla autorów i autorek, którzy mogą wciąż nanosić zmiany w swoich projektach.
– Porozmawiajmy o rewitalizacji – mieszkańcy Witomina, osiedla Meksyk i Oksywia znajdą tu terminy konsultacji w specjalnych punktach rewitalizacji.
Na stronie www.konsultujemy.gdynia.pl dostępne są także materiały związane ze wcześniej skończonymi procesami, m.in. raport podsumowujący konsultacje społeczne „O sąsiedzkości w Gdyni i życiu w dzielnicach”, raport z procesu „Modernistyczne Centrum Gdyni Plan zarządzania dobrem na lata 2022-2027”, a także podsumowanie plebiscytu nazwy nowej ulicy na osiedlu Meksyk.
Na Gdyńskiej Platformie Dialogu znaleźć można informacje o radach i zespołach doradczych działających przy Prezydencie i Radzie Miasta Gdyni. Po kliknięciu w moduł wybranego zespołu znajdziemy informacje kontaktowe, szczegóły dotyczące misji działalności, terminy posiedzeń oraz protokoły ze spotkań.
Z „Niezbędnika dialogu” można dowiedzieć się więcej o tym, jak się zaangażować w działania na rzecz miasta lub jak realizować swoje pomysły na zmiany w mieście. Znajdują się tutaj wszystkie informacje o Platformie.
Implementację Platformy do polskich warunków zrealizowano w ramach zadania „Adaptacja Koncepcji UrbanLab w Gdyni” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności na podstawie umowy o dofinansowanie zadania nr: DPT/BDG-II/POPT/19/19.

  • ikonaOpublikowano: 07.04.2022 14:19
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.04.2022 08:28
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona