1492 (1192) 2022-04-15 - 2022-04-22

Dziesięć kwalifikacji Judoków Galeonu na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży

9 kwietnia w Toruniu odbywały się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tym roku gospodarzem finałów OOM w judo będzie miasto Białystok.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest to najważniejsza impreza sportowa dla juniorów młodszych , którzy będą rywalizować na niej o medale i tytuły Mistrzów Polski w judo do lat 18. Kwalifikacje do tej imprezy przebiegały pod dyktando judoków Galeonu. Pierwsze miejsce w kategorii do 57 kg wywalczyła Judyta Drywa, a na trzecim miejscu uplasowała się Zuzanna Zająć. W Kategorii do 73 kg w finale spotkali się Paweł Bogacki, który wygrał ze swoim kolegą klubowym Erykiem Ciechelskim. Prawdziwą dominację pokazali zawodnicy Galeonu w kategorii do 81 kg, gdzie całe podium padło ich łupem. Zwyciężył Marcin Guszczin, przed Oskarem Krzynówkiem i Marcinem Szatkowskim. W kategorii do 63 kg brązowy medal wywalczyła Milena Wycichowska, a w wadze 66 kg Mateusz Grześkiewicz zajął 5 miejsce, który również zakwalifikował się do Mistrzostw. Do grona kwalifikantów dołączy Dominika Kuźma-Ebel, która kwalifikację zapewniła sobie we wcześniejszych startach zdobywając medal na Pucharze Polski w Piasecznie.

Gratulacje i czekamy na wieści z Białegostoku!

• ikonaOpublikowano: 14.04.2022 10:08

Autor: Małgorzata Omachel - Kwidzińska (m.omachel@gdynia.pl)

• ikonaZmodyfikowano: 14.04.2022 10:08
  • ikonaZmodyfikował: Małgorzata Omachel - Kwidzińska