1493 (1193) 2022-04-22 - 2022-04-28

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Poranek filmowy dla dzieci, Dni Krytyki Filmowej oraz premierowe pokazy głośnej pacyfistycznej animacji – to tylko niektóre powody, których warto w tym tygodniu wybrać się do Kina Studyjnego GCF.
Nadstawcie uszu, bo zbliża się kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum” – tym razem wydanie muzyczne! Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów oraz rodziców i opiekunów w sobotę, 23 kwietnia. W programie polskie filmy animowane oraz spotkanie z Panią Dyrygentką, Karoliną Adamiak-Pruś.
Już po raz piąty w Gdyni odbędą się Dni Krytyki Filmowej: od 26 do 28 kwietnia w Gdyńskim Centrum Filmowym zaprezentowanych zostanie sześć filmów, po których widzowie będą mogli z nimi rozmawiać z filmoznawcami i krytykami filmowymi. W programie filmy już znane z ekranów kin – „C’mon C’mon”, „Córka”, „Najgorszy człowiek na świecie”, „Drive my car” – a także dwie premiery: „Bohater” reż. Asghar Farhadi oraz „Rytmy Casablanki” reż. Nabil Ayouch. Goście: Diana Dąbrowska, Magdalena Felis, Anna Kądziela-Grubman, Błażej Hrapkowicz i Łukasz Maciejewski.
Wśród premier filmowych tego tygodnia jest pełnometrażowa animacja „Gdzie jest Anne Frank”, najnowszy film Ariego Folmana, twórcy nominowanego do Oscara antywojennego „Walca z Baszirem”, równie gorący pacyfistyczny manifest i apel o solidarność z prześladowanymi. Porywająca wizualnie animacja łączy wyobraźnię z faktami, tradycyjne techniki z nowymi technologiami, przeszłość z przyszłością, a przede wszystkim – pokolenia. To niezwykle aktualna opowieść o tym, że każdy zasługuje na szacunek, ma prawo do godnego życia i bezpiecznego domu. W polskiej wersji językowej bohaterom użyczają swoich głosów wybitni aktorzy: Maja Ostaszewska i Maciej Stuhr. Film przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 10. roku życia.
Pełny repertuar oraz bilety na
www.gcf.org.pl.

  • ikonaOpublikowano: 21.04.2022 14:37
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.04.2022 14:38
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona