Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1495 (1195) 2022-05-13 - 2022-05-19

Kampania „Wchodzę” – czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o parkowaniu

Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami po raz kolejny ogłaszamy maj miesiącem wrażliwości. To już szósta edycja kampanii społecznej „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”. Tegoroczna ma uwrażliwić osoby kierujące pojazdami i społeczeństwo w ogóle na wyzwania, jakie stoją przed osobami z niepełnosprawnością.


Rok temu hasłem przewodnim była „Dostępność”, a dwa lata temu „Niezależność”. Hasło tegorocznej edycji to „Parkuję z empatią”.
Do udziału w kampanii zaprasza prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.
Karta parkingowa wydana m.in. przez Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Gdyni to jedyny dokument uprawniający osoby z niepełnosprawnością lub ich opiekunów do parkowania na niebieskich kopertach.
Jedna koperta mieści jeden pojazd. Brzmi jak coś oczywistego? Wciąż jeszcze zdarza się, że na miejscach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością parkują osoby nieuprawnione. Nagminne jest też zajmowanie skrawka przestrzeni między autem parkującym na niebieskiej kopercie, a jej skrajnią. Taki manewr uniemożliwia osobie poruszającej się na wózku powrót do samochodu, zmuszając ją do czekania na feralnego parkującego nieraz długie godziny.
W ramach kampanii przewidziano m.in. spotkanie ze szkołami nauki jazdy.
Aktywności i materiałów związanych z kampanią społeczną „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście” można szukać na poświęconym jej facebookowym profilu. Tam na bieżąco są publikowane także informacje przydatne dla osób z niepełnosprawnościami oraz wszystkich tych, którzy wrażliwość pielęgnują w sobie cały rok.

ikona