1496 (1196) 2022-05-20 - 2022-05-26

Nowe ceny biletów od 1 czerwca

1 czerwca zmienią się ceny biletów w Gdyni i innych miastach aglomeracji trójmiejskiej. Nowe stawki pomogą utrzymać funkcjonowanie komunikacji miejskiej na wysokim poziomie i pokryją straty wywołane rosnącymi kosztami wynagrodzeń, energii elektrycznej czy usług.


Czego dokładnie będą dotyczyć zmiany? Dla pasażerów korzystających z usług ZKM Gdynia przede wszystkim biletów jednorazowych – będą one obowiązywać na jeden przejazd lub przez 75 minut, zastępując dotychczasowy podział na bilety jednoprzejazdowe i godzinne. Oznacza to, że pasażerowie będą mogli w ten sposób pokonać dłuższą trasę niż do tej pory. Według taryfy normalnej bilety będą kosztowały 4,80 zł (linie zwykłe i nocne) oraz 5 zł (linie zwykłe, nocne i pospieszne). Proponowana od czerwca cena normalnego biletu 24-godzinnego (dobowego) to z kolei 18 zł.
Zmienią się też ceny biletów okresowych, choć zmiany stawek częściowo rekompensuje to, że będą one obowiązywać we wszystkie dni tygodnia, a nie jak do tej pory jedynie w dni robocze: miesięczne obejmujące linie zwykłe i nocne w granicach Gdyni będą w normalnej taryfie kosztować 94 zł (imienny) lub 110 zł (na okaziciela), a w przypadku biletu obejmującego także linie pospieszne – 106 zł (imienny) i 124 zł (na okaziciela).
Za bilet miesięczny obejmujący wszystkie linie w granicach jednej z gmin: Sopotu, Rumi, gminy Kosakowo, gminy Żukowo, gminy Szemud, gminy Wejherowo lub gminy Kolbudy pasażerowie zapłacą 74 zł (imienny) lub 86 zł (na okaziciela); w granicach Rumi, Redy i Wejherowa lub gminy Wejherowo i Rumi – 96 zł (imienny) lub 112 zł (na okaziciela); w obrębie całej sieci komunikacyjnej ZKM Gdynia będzie trzeba zapłacić natomiast 116 zł (imienny) lub 130 zł (na okaziciela).
Zmiany obejmą również bilety metropolitalne, które umożliwiają przesiadanie się pomiędzy pojazdami ZKM w Gdyni, ZTM w Gdańsku i MZK Wejherowo. Za zwykły bilet jednoprzejazdowy będzie trzeba zapłacić 4,60 zł lub 4,80 zł w wersji telefonicznej oraz 5 zł lub 5,20 zł w wersji papierowej. Za bilety 75-minutowe – 5 zł (linie zwykłe i nocne lub zwykłe, pospieszne i nocne ZKM) lub 6 zł (linie zwykłe, pospieszne i nocne). Dobowe – 20 zł za komunalny, 26 zł za kolejowo-komunalny dwóch organizatorów oraz 30 zł za kolejowo-komunalnych wszystkich organizatorów. Z kolei bilety 72-godzinne – 40 zł za komunalny i 60 zł za kolejowo-komunalny wszystkich organizatorów.
Bilet metropolitalny miesięczny komunalny ma kosztować 136 zł. Ceny biletów miesięcznych promocyjnych MZKZG łączonych z biletami innych przewoźników nie ulegną zmianie.
Więcej na zkmgdynia.pl.

ikona