Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1496 (1196) 2022-05-20 - 2022-05-26

Sentymentalnie o Gdyni na festiwalu Open House

„Powrót do Edenu” – pod tym hasłem w dniach 20-22 maja odbędzie się 8. edycja festiwalu architektury, historii oraz mieszkańców: Open House Gdynia. W programie 3 dni zwiedzania, spacerów, prelekcji, wystaw fotografii i warsztatów.


Open House Gdynia to polska odsłona międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide, który otwiera wszystkie drzwi do dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Czym jest festiwal? Fascynatów architektury z całego świata połączyła idea spotkania z żywym miastem i jego mieszkańcami. Gdynia stała się pierwszym w Polsce miastem, w którym wdrożono ideę Open House.
W tym roku organizatorzy zapraszają do ponad 60 niezwykłych lokalizacji, na co dzień niedostępnych dla zwiedzających: instytucji publicznych i mieszkań prywatnych.
Podczas ósmej edycji festiwalu uczestnicy cofna się w czasie i dadzą się ponieść wspomnieniom o Gdyni epoki lat 80. i 90. Jak zwykle zajrzą do miejsc zapomnianych i tajemniczych, ale skupią się tym razem na miejscach, które kiedyś tętniły życiem.
Jednym z powodów do radości będzie koncert Papa D, czyli Pawła Stasiaka i legendy lat 80. Papa Dance. Zespół zagra dla mieszkańców w amfiteatrze na Kamiennej Górze. Kilkukrotni zwycięzcy Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, występują dzisiaj na największych imprezach muzycznych w kraju, m.in. na tegorocznym Off Festival w Katowicach. Synthpopowe utwory Papa D wprowadzą słuchaczy w festiwalowy klimat lat 80 21 maja o godz. 19.00.
Podczas Open House Gdynia obowiązuje wstęp wolny, z wyjątkiem miejsc objętych rezerwacjami.
Więcej na:
www.ohgdynia.org.
www.facebook.com/OpenHouseGdynia
www.instagram.com/openhousegdynia.

ikona