1496 (1196) 2022-05-20 - 2022-05-26

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce trwa w Gdyni do niedzieli. W Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego nie tylko seanse, ale też spotkania i warsztaty. W regularnym repertuarze kilka premier, w tym komedia z Penelope Cruz w roli głównej.

Millennium Docs Against Gravity, wielki przegląd światowego kina dokumentalnego 21 maja zaprasza na film „Wymyślić świat na nowo”, po którym odbędzie się spotkanie pod hasłem „Myśl i działaj cyrkularnie”. Tego samego dnia porozmawiamy również o kwestii pomocy dla uchodźców po filmie „Droga bez końca”. Z kolei w nawiązaniu do filmu „Dziewczyny z kalendarza” zaplanowano warsztaty taneczne dla seniorów.
22 maja po filmie „Młody Platon” z widzami spotka się Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018. O metodach produkcji żywności roślinnej porozmawiamy po filmie „Mięso przyszłości”. W niedzielny wieczór Festiwal zamknie pokaz filmu „Sztuka Milczenia” poświęconego postaci artysty mima Marcela Marceau.
Penélope Cruz i Antonio Banderas, ponownie razem na dużym ekranie! Tym razem w błyskotliwej komedii o świecie filmu i grzeszkach show-biznesu. Film „Boscy” to jedna z premier tego tygodnia w Kinie Studyjnym GCF. Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie słynna co kontrowersyjna Lola Cuevas (Penélope Cruz), która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe legendy. Jej wybór pada na hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero (Antonio Banderas) oraz ikonę teatru Ivána Torresa (Oscar Martínez). Problem w tym, że obaj panowie cierpią na przerost ego i delikatnie mówiąc, nieszczególnie za sobą przepadają.
W repertuarze także premierowo filmy: „Mała Mama”, „Książę”, „Rytmy Casablanki”, „Złoto”. Oglądać nada można również: „F_cking Bornholm” i „Trzy piętra”.
Bilety na seanse dostępne są online oraz w kasie Kina Studyjnego GCF.
Szczegóły na www.gcf.org.pl.

ikona