1496 (1196) 2022-05-20 - 2022-05-26

Sukcesy uczniów z gdyńskiej Trójki

Brązowy medal olimpijski dla ucznia z gdyńskiej Trójki
W Lubece na początku maja rozegrano XXVIII Bałtycką Olimpiadę Informatyczną, w której wzięło udział 96 młodych informatyków z Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwecji, Ukrainy. Znakomicie zaprezentował się Jakub Pniewski z klasy matematyczno-informatycznej III LO w Gdyni, który zdobył brązowy medal. Nauczycielem Kuby jest Ryszard Szubartowski.
Więcej na www.boi2022.de.

Wyróżnienie dla nauczyciela informatyki
Podczas uroczystości zakończenia XXIX Olimpiady Informatycznej, w ramach Programu stypendialnego Olimpiady Informatycznej, 22 nauczycieli informatyki zostało wyróżnionych stypendiami ufundowanymi przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy. Wśród laureatów znalazł się Ryszard Szubartowski, nauczyciel informatyki w III LO w Gdyni, który otrzymał nagrodę finansową.
Więcej na www.oi.edu.pl.

IV Ogólnopolski Turnieju Wiedzy Ekonomicznej „Sukces Na Bank”
Drużyna III LO w Gdyni pod opieką Anity Fabryckiej zakwalifikowała się do finału IV edycji ogólnopolskiego turnieju wiedzy ekonomicznej „Sukces Na Bank”, w którym wystąpi 16 najlepszych drużyn z Polski.
Więcej na www.facebook.com/SukcesNaBank/

XII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach
Julia Grzenkowicz, Małgorzata Guściora, Miąskowska Marta pod opieką Anity Fabryckiej uzyskały awans do finału XII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach.
Organizatorem konkursu jest Krajowa Izba Doradców Podatkowych.
Więcej na www.doradcy.slask.pl.

Ogólnopolski Konkurs Explory
W etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Explory w Olsztynie awans do finału, który zostanie rozegrany jesienią w Gdyni, uzyskała praca badawcza, której autorami są: Barbara Siewert (III LO w Gdyni) oraz Maciej Uranowski (Katolickie LO w Chełmnie). Tytuł pracy: „Badanie antykancerogennych właściwości ekstraktu z wrośniaka różnobarwnego (trametes versicolor)”. Opiekę naukową nad pracą sprawowała Paulina Zegarska.
Podczas rozgrywek finałowych w ramach Gdynia Explory Week uczestnicy powalczą o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu Explory.

XV Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator”

Jury XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Młodego Innowatora 2021/2022 przyznało III miejsce i tytuł laureatów w kategorii Liceum uczniom: Alanowi Solińskiemu, Mateuszowi Pietrzakowi, Szymonowi Januszkowi za projekt „Rakieta z kontrolą wektora ciągu – pakiet edukacyjny dla szkół średnich" przygotowany pod kierunkiem Anny Rzepy, a uczniowie: Jan Łubiński, Bartosz Kostarczyk, Robert Miśkiewicz uzyskali również tytuł laureata konkursu „Młody Innowator 2021/2022” otrzymując nagrodę specjalną za projekt „ExtremeBox” przygotowany pod kierunkiem Anny Rzepy, Jakuba Zdroika i Adama Nawrota.
Więcej na www.not.org.pl.
Gratulujemy!

ikona