1496 (1196) 2022-05-20 - 2022-05-26

Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza na pokład „Daru Młodzieży”

Uniwersytet Morski zaprasza 28 maja w godz. 11.00-15.00 i 29 maja w godz. 11.00-17.00 na Dni Otwarte „Daru Młodzieży”.


„Dar Młodzieży”, szkolny statek Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, udostępni swój pokład dla zwiedzających. Znana na całym świecie biała fregata cumuje przy nabrzeżu Pomorskim. W lipcu tego roku obchodzi swoje 40-lecie.
Dni Otwarte będą doskonałą okazją do zwiedzenia statku. 28 maja na pokład będzie można wejść od godz. 11.00, zwiedzanie zakończy się o godz. 15.00. 29 maja z kolei statek będzie dostępny dla zwiedzających w godz. 11.00-17.00.
Oprócz udostępnienia „Daru Młodzieży” dla zwiedzających, Uniwersytet Morski w Gdyni przygotowuje dodatkowe, „morskie” atrakcje na nabrzeżu Pomorskim naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego.
W sobotę o godz. 17.15 z pokładu „Daru Młodzieży” usłyszymy godzinny koncert szantowy w wykonaniu Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny”. To jedyny taki chór w Polsce i w swojej kategorii, jeden z najlepszych na świecie, amatorsko propagujący na najwyższym poziomie – poprzez śpiew, muzykę i oprawę sceniczną – tradycje morskie. Zespół tworzy 70 mężczyzn w wieku 20-80 lat, a w tym roku chór obchodzi 10-lecie swojej działalności.
Podczas Dni Otwartych „Daru Młodzieży” na skwerze Kościuszki Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza do odwiedzenia stoisk z okolicznościowymi materiałami promocyjnymi. Będzie można bezpłatnie wysłać kartki pocztowe przygotowane specjalnie na obchody 40-lecia „Daru Młodzieży”. Uczelnia zadba, by pozdrowienia wypisane w Gdyni szybko dotarły do każdego zakątka w kraju i na świecie.
Nie zabraknie oczywiście prezentacji oferty edukacyjnej Uniwersytetu. Trwa rekrutacja na studia, będzie to więc dla młodych ludzi i ich bliskich doskonała okazja, by zapoznać się z programem studiów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i porozmawiać z pracownikami i studentami Uczelni.
Uwagę najmłodszych przyciągną niewątpliwie wilki morskie – maskotki Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Będą krążyć w okolicy skweru i przyjaźnie pozować do pamiątkowych zdjęć.
Goście będą mogli odpocząć na rozłożonych leżakach, posilić się oferowanymi przez food trucki przekąskami, a chętni będą mogli obejrzeć pokazy ratownictwa, które przygotują studenci Wydziału Nawigacyjnego wraz z ratownikami medycznymi.
Obchody 40-lecia „Daru Młodzieży” nie zakończą się wydarzeniami weekendowymi. Już w czerwcu bowiem, podczas Święta Szkoły Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, odbędą się uroczystości akademickie.
Organizatorzy:
Uniwersytet Morski w Gdyni, armator żaglowca „Dar Młodzieży”
Patroni medialni:
Gdynia.pl, Ratusz, Trójmiasto.pl, Radio Eska, Gospodarkamorska.pl.

ikona