1501 (1201) 2022-07-01 - 2022-07-14

Gdynia Design Days ruszają 2 lipca

Zbliża się wielkie święto designu. 2 lipca ruszy szereg wykładów i dyskusji, które poprowadzą prelegenci z Polski i ze świata. Jakie tematy pojawią się podczas tegorocznej edycji Gdynia Design Days? Na odwiedzających festiwal czekać będą nie tylko wystawy w duchu empatii i klimatycznej odpowiedzialności, ale również warsztaty twórcze, spacery i konkursowe emocje.


Gdynia Design Days to nie tylko festiwal designu i rzemiosła. To również czas głębokich przemyśleń i poruszania ważnych, nieraz trudnych tematów. Na wystawach organizowanych w ramach wydarzenia twórcy wchodzą w dialog z odbiorcami, skłaniają do refleksji i dają impuls do działania.
W tym roku podczas festiwalu pojawiać będą się znane już wątki, ale w nowych ujęciach.
Pierwszy dzień festiwalu zainauguruje dyskusja panelowa na temat tegorocznego hasła – Współmorze.
Niedziela to między innymi wykłady na temat cyklu życia przedmiotów oraz poszukiwania rozwiązań, które ograniczą produkcję nowych. Tego dnia odbędzie sie również wernisaż projektów w ramach konkursu Młodzi na start.
Kolejny tydzień zaczniemy dwoma wykładami o tematyce, która wcześniej nie była poruszana na GDD. Pierwszy z nich dotyczyć będzie projektowania nowych rozwiązań prawnych (legal design), a drugi życia w świecie otaczających nas algorytmów w wirtualnej rzeczywistości.
Ostatni dzień wykładów – 7 lipca – poświęcony będzie tematom związanym z Nowym Europejskim Bauhasem oraz social designem.
Po dwóch pandemicznych edycjach Gdynia Design Days powraca do wydarzeń stacjonarnych. Wszystkie wydarzenia z programu odbędą się w PPNT Gdynia. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbą miejsc, obowiązują zapisy przez panel Moje GDD.
Poza tym skorzystać można będzie z wydarzeń towarzyszących, współorganizowanych z partnerami. Nie zabraknie również spacerów.
W ramach festiwalu organizowane są też inicjatywy równoległe, jak coroczny konkurs na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne oraz konkurs Młodzi na Start.
Gdynia Design Days odbędzie się w dniach 2-10 lipca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98).
Więcej na gdyniadesigndays.eu.

ikona