1501 (1201) 2022-07-01 - 2022-07-14

„Gdynia w kwiatach 2022” – zgłoś się do konkursu

Aranżacja Marii Zamiejskiej / archiwum

Aranżacja Marii Zamiejskiej / archiwum

Lubisz kwiaty? Każdej wiosny tworzysz na balkonie lub w ogrodzie własne aranżacje? To znaczy, że ten konkurs jest dla Ciebie! Pokaż efekty swojej pracy na zdjęciach i weź udział w kolejnej edycji „Gdyni w kwiatach”. Na zgłoszenia czekamy do 26 sierpnia.

 
Wydział Ogrodnika Miasta gorąco zachęca do tego, aby dbać o wizerunek zarówno tej indywidualnej, jak i wspólnej części naszego otoczenia. Konkurs „Gdynia w kwiatach 2022” co roku zaprasza właścicieli, wspólnoty, firmy oraz instytucje do harmonijnego kreowania otaczającej nas przestrzeni. Miasto to specyficzne miejsce, które tworzymy wszyscy razem. Dzięki takim działaniom poprawia się m.in. nasz komfort życia i np. przyjemniej spędza czas na świeżym powietrzu.
 
Wszyscy gdynianie, niezależnie od wieku, którzy chcą podzielić się swoimi pomysłami oraz efektami balkonowych czy ogrodowych aranżacji, mogą wziąć udział w kolejnej edycji konkursu „Gdynia w kwiatach 2022”.
 
Swoje aranżacje ze względu na miejsce, w których zostały przygotowane, można zgłaszać w czterech kategoriach:

  • zewnętrzne części budynków jednorodzinnych;
  • zewnętrzne, przyziemne części budynków wielorodzinnych (np. parterowe ogródki przydomowe, patio, dziedzińce, drogi dojazdowe itp.);
  • nadziemne części budynków wielorodzinnych (np. balkony, dachy, okna, loggia itp.);
  • zewnętrzne części budynków użytku publicznego.
 
Ważne jest, aby te wszystkie kwiatowe kreacje były widoczne dla przechodniów. Co oznacza, że nie może ich zasłaniać płot czy inne elementy architektury. Dodatkowym atutem – branym pod uwagę w tym roku – będzie próba nawiązania do ogrodów angielskich, które łączą w sobie elementy formalne ze swobodnymi rabatami oraz tajemniczymi zakątkami.
 

Jak wziąć udział w konkursie?

Ogródek przed blokiem, zdj. Krystyny Katki/archiwum
Aranżacja i zdj. Krystyny Katki / archiwum

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wypełnić kupon wydrukowany w „Ratuszu” lub przesłać pocztą elektroniczną formularz (załaczony poniżej) z danymi oraz zdjęciami o rozdzielczości maksimum 2480x3508 pikseli.
 
Każda aranżacja musi być sfotografowana przez właściciela. Zdjęcia powinny być kolorowe, wydrukowane na papierze wielkości maksymalnie A4 (210x297 mm) w ilości do 4 sztuk.
 
Kupony wraz ze zdjęciami można składać w siedzibie Wydziału Ogrodnika Miasta lub w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta przy al. Marszałka Piłsudskiego 52/54.

Można je także wysłać pocztą na adres: Wydział Ogrodnika Miasta, al. Zwycięstwa 291 A, 81-525 Gdynia lub mailem na: gdyniawkwiatach@gdynia.pl lub p.smolinska@gdynia.pl.
 
Termin składania zgłoszeń upływa 26 sierpnia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu. Rozdanie nagród będzie miało miejsce podczas wydarzenia „Dary Ziemi”.

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce na stronie www.daryziemi.com.

  • ikonaOpublikowano: 30.06.2022 14:20
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 30.06.2022 14:20
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona