1501 (1201) 2022-07-01 - 2022-07-14

„Kulinarna Świętojańska” wraca w lipcu

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do Gdyni wraca „Kulinarna Świętojańska”. Już po raz piąty będziemy mogli wziąć udział w festiwalu street-food i spędzić czas w przestrzeni miejskiej połączonej z dobrą kuchnią. Propozycją tegorocznej edycji jest kreatywne połączenie smaków lata – będzie i słodko, i kwaśno.


9 lipca w godz. 12.00-18.00 odbędzie się 5. edycja „Kulinarnej Świętojańskiej”, czyli największy cykliczny festiwal street-food w Polsce Północnej. To plenerowe wydarzenie, którego oś stanowi jedna z najbardziej znanych ulic handlowo-usługowych w naszym mieście – Świętojańska.
„Kulinarna Świętojańska” podkreśla znaczenie kulinarnego rodowodu Gdyni oraz atrakcyjnej i różnorodnej oferty gastronomicznej. Festiwal proponuje eksplorację smaków i aromatów kuchni świata oraz najnowszych trendów kulinarnych.
Mieszkańcy i turyści będą mieli niepowtarzalną okazję, aby poznać doskonałą ofertę gdyńskich lokali w promocyjnych cenach. W tym roku będą mogli wybierać spośród ponad trzydziestu propozycji najlepszych restauracji.
Tegoroczna edycja to kreatywne połączenie smaków lata. Co oznacza, że będzie zarówno trochę słodko, jak i trochę kwaśno. Nie zabraknie też kuchni bogatej w ryby i owoce morza.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W programie – oprócz bogatej oferty stoisk kulinarnych i pokazów gotowania na żywo – przewidziano również m.in. quizy i konkursy oparte na historii kulinarnej Gdyni oraz kultowy Bieg Kelnerów w trzech edycjach: profesjonalnej, amatorskiej i dla dzieci. Nie zabraknie też muzyki – tym razem na żywo usłyszymy utwory jazzowe.
Impreza odbędzie w planerze, na ul. Świętojańskiej na wysokości od ul. Żwirki i Wigury do ul. Wybickiego. Tego dnia odcinek na tym odcinku jezdnia zostanie wyłaczona z ruchu samochodów.
Szczegółowy program wydarzenia oraz lista restauracji i wystawców znajdują się na www.kulinarnagdynia.pl oraz Facebooku.

ikona