1501 (1201) 2022-07-01 - 2022-07-14

Lipiec w Muzeum Miasta Gdyni

Wydarzenia w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1A):


  • 3 lipca o godz. 14.00 – „EkoEksperymentarium” – oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Koszt: oprowadzanie z przewodnikiem 10 zł; Podczas niedzielnego oprowadzania po wystawie, Joanna Studzińska i Małgorzata Żmijska z Mamy Projekt podpowiedzą jak w salonie szukać sposobów na oszczędzanie energii, w łazience dbać o każdą kroplę wody, w kuchni dzielić się sposobami na gotowanie zero waste, a w sypialni przeglądać rzeczy i zastanawiać się nad tym, dlaczego warto mieć mniej.
  • 6 lipca o godz. 10.00 i godz. 15.00 „Od deski do deski” – warsztaty stolarskie dla seniorów w tuBAZIE – uwaga, wydarzenie odbędzie się w pracowni MOZI (al. Zwycięstwa 291).Podczas spotkania uczestnicy poznają rodzaje drewna oraz podstawy jego obróbki. Każdy z uczestników wróci do domu z samodzielnie wykonaną deską do krojenia oraz przygotuje elementy układanki do rodzinnej gry miejskiej „Jak z obrazka”. Należy pobrać bezpłatny bilet w kasie Muzeum Miasta Gdyni lub na stronie bilety.muzeumgdynia.pl.Wydarzenie odbędzie się w ramach festiwalu Gdynia Design Days.
  • 8 lipca o godz. 12.00 – „Świetlisty lazur” – warsztaty z tworzenia witrażu. Bilety: 15 zł od dziecka, bezpłatna wejściówka dla opiekunów. Pytania dotyczące warsztatów można kierować do Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni mailowo na adres edukacja@muzeumgdynia.pl lub pod nr. tel. 58 662 09 35/36/37.
  • 9 lipca o godz. 10.00 – „Militarna historia Oksywia” – spacer historyczny. Bilety: 10 zł. Przez militarną historię dzielnicy poprowadzi Kamil Sarapuk ze Stowarzyszenia Wiatr od Morza w ramach projektu „Gdynia Forteczna”, którego partnerem jest Muzeum Miasta Gdyni. Zbiórka w parku przy Rondzie Bitwy pod Oliwą 1, w okolicy bramy wejściowej na teren Komendy Portu Wojennego Gdynia. Trasa wędrówki (ok. 4 kilometrów) będzie prowadziła przez tereny miejskie, bulwarem nadmorskim oraz plażą, a zakończy się w okolicy Osady Rybackiej na Oksywiu.
  • 9 lipca o godz. 11.00 – „Jak z obrazka” – rodzinna gra miejska na temat ilustracji. Zbiórka pod Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A. Prowadzenie: Olga Lewandowska, Mariia Kamenska. Gra miejska skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunami. Należy pobrać bezpłatny bilet w kasie Muzeum Miasta Gdyni lub na stronie bilety.muzeumgdynia.pl.
  • 10 lipca o godz. 14.00 – „Gdynia – dzieło otwarte” – oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem. Bilety: 10 zł. Prowadzenie: Dariusz Małszycki.

  • 15 lipca o godz. 12.00 „Błękit nieba”
– warsztaty z tworzenia karuzeli nad łóżko
Bilety: 15 zł od dziecka, bezpłatna wejściówka dla opiekunów.
Pytania dotyczące warsztatów można kierować do Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni mailowo na adres edukacja@muzeumgdynia.pl lub pod nr. tel. 58 662 09 35/36/37.

ikona