1501 (1201) 2022-07-01 - 2022-07-14

Plener Literacki tuż-tuż

W dniach 15-17 lipca odbędzie się Plener Literacki. To trzy dni literackiego święta, którego niezmiennymi atutami są różnorodne grono wydawców, spotkania ze znakomitymi pisarzami i ludźmi kultury, atrakcje dla dzieci, lokalizacja na bulwarze Nadmorskim i w Muszli Koncertowej, bezpłatny wstęp oraz unikalna, w ocenie wydawców, autorów i niezawodnej gdyńskiej publiczności, atmosfera wydarzenia.


Wśród znakomitych autorów – gości Pleneru, którzy w tym roku przyjadą w lipcu do Gdyni są m.in.: Łukasz Orbitowski, prof. Jerzy Bralczyk, Zyta Rudzka, Krystyna Kurczab-Redlich, Vincent V. Severski, Maciej Siembieda, Małgorzata Starosta, Grzegorz Kasdepke i Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Tomasz Stawiszyński, Karolina Sulej, Katarzyna Barlińska, Barbara Kosmowska, Przemek Staroń, Maria Banaszak, Maja Wolny, Marek Przybylik i Wojciech Markiewicz, Rafał Skąpski, Janna Laprus, Paulina Mechło, Olga Kordys-Kozierowska, Iwona Kienzler. Szczegóły programu już wkrótce.
Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Adam Szaja i Piotr Dobrołęcki.
Z ofertą książek w doskonałym i różnorodnym wyborze czekać będzie blisko 80 wydawców z całej Polski.
Na stoisku Nagrody Literackiej Gdynia można się będzie zapoznać z publikacjami dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych. Wspólnie z Międzypokoleniowym Festiwalem Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki i Biblioteką Gdynia przygotowaliśmy także program dziecięcych atrakcji literackich.
Plener Literacki odbędzie się w dniach 15-17 lipca (w piątek w godz. 12.00-19.00, w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00) na bulwarze Nadmorskim.
Program na http://historiaikultura.pl/plener-literacki-w-gdyni

ikona