1501 (1201) 2022-07-01 - 2022-07-14

Rozliczyli PIT w Gdyni i wygrali

Laureaci tegorocznej loterii odebrali nagrody z rąk wiceprezydent Katarzyny Gruszeckiej-Spychały (na zdj. druga z prawej) // fot. Magda Śliżewska

Laureaci tegorocznej loterii odebrali nagrody z rąk wiceprezydent Katarzyny Gruszeckiej-Spychały (na zdj. druga z prawej) // fot. Magda Śliżewska

Gdynianie wiedzą, że warto wspierać swoje miasto i dlatego tutaj rozliczają PIT. A przy okazji mogą jeszcze wziąć udział w loterii i wylosować samochód, rower albo karnet na Open’er Festival. W niedzielę, 26 czerwca już po raz piąty wręczono nagrody „Rozlicz PIT w Gdyni”. Uroczystość odbyła się w amfiteatrze na Kamiennej Górze. Zwycięzcom gratulacje złożyła wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała.


Za nami finał tegorocznej loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. W niedzielne popołudnie na Kamiennej Górze szczęśliwcy odebrali swoje nagrody z rąk wiceprezydent Gdyni Katarzyny Gruszeckiej-Spychały.

W tym roku do udziału w miejskiej loterii zgłosiła się rekordowa liczba uczestników – 14 858 osób. Z tego 978 z nich rozliczyło się w naszym mieście po raz pierwszy.


– Tylu uczestników nie mieliśmy jeszcze nigdy i to bardzo cieszy z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że widocznie przybywa gdynian, którzy płacą PIT w Gdyni, ale również dlatego, że najwyraźniej dociera do nich ta promocja i uważają, że warto wziąć udział w takim konkursie. Bo skoro musimy płacić podatki, czyli robić coś, czego nikt nie lubi – to warto przynajmniej mieć przekonanie, że idą one naprawdę na nasze potrzeby – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni 


Lista zwycięzców


W tym roku nagrody z rąk wiceprezydent Katarzyny Gruszeckiej-Spychały odebrali:

  • Samochód Suzuki Swift Hybrid: Patrycja S.
  • Rowery Baltica Gdynia: Natalia W., Joanna O.
  • 4-dniowe karnety na Open'er Festival 2022: Sebastian J., Magdalena M.
  • Zestawy wakacyjne: Jan S., Renata S.-G., Ewelina B., Marta D., Agnieszka M.   

Zwyciężczyni nagrody głównej nie kryła radości, odbierając kluczyki do swojego nowego Suzuki Swift Hybrid. Zgłaszając się do konkursu, liczyła raczej na wygranie roweru lub karnetu na Open'era, a tu taka niespodzianka – nagroda główna.

– Pierwszy raz brałam udział w loterii. Nie spodziewałam się wygrania głównej nagrody. Bardziej myślałam o wygraniu biletów na Open’era, a udało się wygrać samochód – komentuje Patrycja, nowa właścicielka Suzuki.   

Rozdaniu nagród towarzyszyła muzyka w wykonaniu zespołu Swing Violin Trio. Nie zabrakło słynnych muzycznych przebojów. Ze sceny amfiteatru wybrzmiały m.in.: „Kapitańskie Tango” Alibabek, „10 w skali Beauforta” Krzysztofa Klenczona, „Chciałem być” i „Parostatek” Krzysztofa Krawczyka oraz „My heart will go on” Celine Dion z filmu „Titanic”.
 
Zespół Swing Violin Trio // fot. Magda Śliżewska

PIT w Gdyni i dla Gdyni

 
Przypomnijmy, że loteria ruszyła 1 marca. Aby wziąć w niej udział, wystarczyło rozliczyć deklarację PIT w Gdyni i zarejestrować się na stronie www.pitwgdyni.pl.

Konkurs trwał od 1 marca do 16 maja i był skierowany do wszystkich pełnoletnich mieszkańców, którzy złożyli swoją deklarację podatkową w jednym z dwóch gdyńskich urzędów skarbowych.
 
Po prawidłowej rejestracji każdy uczestnik otrzymał unikatowy kod rejestracyjny. Zgłoszenia były przyjmowane do 16 maja. Z kolei 20 maja komisyjnie wylosowano zwycięzców.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 30.06.2022 15:21
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 30.06.2022 15:21
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także