1501 (1201) 2022-07-01 - 2022-07-14

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Chwila oddechu od letnich upałów lub wręcz przeciwnie – recepta na deszczowy wieczór. Wyjście do kina to zawsze dobry pomysł. Szczególnie, gdy jest to wyjątkowe kino studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego. W pierwszej połowie lipca będzie można zobaczyć tam sporo premierowych produkcji.


Wszystkie dzieci ucieszą się zapewne z kontynuacji jednej z najpopularniejszych animowanych serii wszechczasów – Minionków. Najnowsza część z sagi, „Minionki: Wejście Gru”, opowiada historię o tym, jak złoczyńca nr 1 na świecie poznał Minionki, a potem stworzył najbardziej nikczemną ekipę. Film łączy niezwykły, cięty humor, odniesienia do pop kultury, emocje, znakomitą muzykę oraz nieokiełznaną akcję.
Kolejną nowością będzie „Yang”, czyli czuły i pełen emocji film o sekretnym życiu robotów z Colinem Farrellem w swojej najlepszej roli od lat. Czy wspomnienia czynią nas ludźmi? Obraz z pewnością zachwyci fanów takich hitów, jak „Ona” Spike’a Jonze’a i „Ex Machina” Alexa Garlanda.
Od 6 lipca w GCF będzie można zobaczyć zrealizowany z rozmachem dokument o legendarnym kompozytorze Ennio Morriconem. „Ennio” to o niezwykła podróż w czasie dla każdego miłośnika kina i muzyki w reżyserii Giuseppe Torantorego, zaufanego współpracownika i przyjaciela zmarłego przed dwoma laty Ennio Morriconego.
A 8 lipca swoją premierę będą miały trzy filmy. „Słabsze ogniwo” to meksykański thriller z udziałem Jacka Poniedziałka w głównej obsadzie. Reżyserem filmu jest Joaquín del Paso – absolwent łódzkiej PWSFTviT, a za fenomenalną ścieżkę dźwiękową odpowiadają twórcy muzyki do nagradzanego wielokrotnie serialu „Stranger Things”. „Margot i Alma” to propozycja dystrybutora Against Gravity, w której poznamy losy dwóch przyjaciółek u progu kariery aktorskiej. Ich więź zostanie poddana próbie po ujawnieniu głęboko skrywanej tajemnicy. Ostatnia z premier to obraz „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę” w reżyserii Michała Krzywickiego. W niedalekiej przyszłości zobojętniały aktywista ogłasza, że o północy w Sylwestra popełni samobójstwo w proteście przeciwko panującemu na nowo w Polsce niewolnictwu. Jego plan staje pod znakiem zapytania…
Szczegółowy program seansów i wydarzeń dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl.
Bilety na www.gcf.org.pl.

ikona