1501 (1201) 2022-07-01 - 2022-07-14

Teatr Gdynia Główna poleca

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza w dniach 8-13 sierpnia na Ogólnopolski Festiwal Teatralny – Pociąg do Miasta – Stacja Sanatorium.

Już po raz ósmy Gdynia stanie się sceną najciekawszych niezależnych spektakli teatrów offowych. Tegorocznym tematem Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Pociąg do Miasta stało się Sanatorium, festiwalowe prezentacje pokazują więc autorskie recepty na choroby współczesności zapraszają do podróży do światów, które wymagają poluzowania cugli wyobraźni i stanowią nieoczywisty komentarz do rzeczywistości. Niech teatralne uzdrowisko zapewni widzom wytchnienie po trudnych chwilach. Dokąd w tym roku zawiezie nas Pociąg do Miasta? Będą wzruszające historie o światach poety z zespołem Downa, performans koncertowo wprowadzający widzów w ciasny świat więziennej celi, pozbawiona słów impresja o Kresach Wschodnich i baśniowa opowieść bajarzy i opowiadaczy. W programie Festiwalu znalazła się także historia zainspirowana tekstami z ulicznych murów oraz wyprawa do światów nastoletnich migrantów/uchodźców, którzy uczą się w gdyńskiej szkole. Podobnie, jak w ubiegłych latach festiwalowe prezentacje odbędą się w nieoczywistych gdyńskich przestrzeniach.
Program festiwalu zapewni intensywny kontakt z teatrem – przez 6 dni zobaczycie sześć odważnych i najciekawszych niezależnych spektakli z całej Polski – w sumie 12 prezentacji.
Wstęp wolny.
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl

ikona