Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1501 (1201) 2022-07-01 - 2022-07-14

Trwa Lato na Patio w GCF

W lipcu w Gdyńskim Centrum Filmowym swoją kontynuację ma wakacyjny cykl bezpłatnych wydarzeń pod hasłem Lato na Patio. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Od projekcji filmowych, porannych pokazów bajek dla dzieci, po warsztaty kulinarne, fotograficzne, karaoke i zajęcia ruchowe. A to nadal nie wszystko! Do zobaczenia na charakterystycznych, czerwonych schodach przed budynkiem GCF!


Dla najmłodszych widzów w środy i piątki o godz. 10.00 są poranne seanse współczesnych polskich animacji. Najbliższe projekcje: 1, 6 i 8 lipca. 13 lipca odbędzie się pokaz bajek tłumaczony na polski język migowy.
1 lipca o godz. 20.00 czerwone patio GCF zamieni się w scenę muzyczną, na której zagości trójmiejski zespół Artificialice. To inauguracja cyklu koncertów artystów reprezentujących gdyńską wytwórnię Coastline Northern Cuts.
W czwartki i soboty o godz. 18.00 odbywają się seanse pełnometrażowych filmów fabularnych. W lipcu partnerem cyklu będzie dystrybutor BEST FILM. Najbliższe seanse: 2 lipca: „Anioł”, reż. Luis Ortega, 7 lipca: „Najlepsze Najgorsze Wakacje”, reż. Nat Faxon i Jim Rash, 9 lipca, w ramach Kina dla Seniora: „Makbet”, reż. Justin Kurzel, 14 lipca: „Hiszpański Temperament”, reż. Emilio Martínez Lázaro.
Uważny ruch z muzyką filmową – pod takim hasłem w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00 na placu Grunwaldzkim odbywać się będą zajęcia ruchowe z Centrum Joga i Pilates. Należy zabrać wygodny strój, matę do ćwiczeń, koc lub gruby ręcznik. Najbliższe zajęcia: 4, 6, 11 i 13 lipca.
8 lipca o godz. 19.00 odbędzie się slam poetycki GDYNIA SLAM NR 25. Warto wziąć pięć własnych, niepublikowanych oraz nienagradzanych wierszy i stanąć do pojedynku na słowa. Do wygrania atrakcyjna nagroda finansowa.
10 lipca o godz. 20.00 wszyscy chętni będą mogli pochwalić się swoimi wokalnymi umiejętnościami podczas wieczoru karaoke w rytmie piosenek z filmowych hitów. Zaś 12 lipca o godz. 10.00 wystartuje kolejny ze spacerów rodzinnych pod hasłem „Gdynia kocha film, a my pokochamy Gdynię”, prowadzony przez przewodniczkę Dankę Ślipy. Trasa spacerów została przystosowana dla wózków dziecięcych oraz osób z niepełnosprawnościami. Zbiórka przy Gdyńskim Centrum Filmowym.
W dniach 14-16 lipca o godz. 16.00 organizatorzy festiwalu GLOBALTICA zapraszają na filmowe pokazy specjalne filmów o tematyce muzycznej, emitowanych w języku angielskim.
Lato na Patio to również różnego rodzaju warsztaty:
– fotograficzne dla młodzieży 15+ poprowadzi fotograf i operator filmowy Sławomir Pultyn. Termin: 5-7 lipca, godzina 13.00, obowiązują zapisy: edukacja@gcf.org.pl
– kreatywne dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat z pracownią Pa3. Terminy: 6 i 7 lipca, godz. 10.30, nie wymagają zapisów.
– kulinarne dla dzieci z opiekunami w kawiarni FaBuła: lekkie, przyjemne i połączone z drobną degustacją. 15.07, godz. 10.30, obowiązują zapisy: edukacja@gcf.org.pl.
Projekt Lato na Patio dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Fundacji PZU.

ikona