1501 (1201) 2022-07-01 - 2022-07-14

Wtorki z rodzinnymi

W swoje produkty wkładają całe serce. Stworzyli lokalny przysmak, który stał się hitem. To tradycyjne ciastka z nadzieniem – „Gdyńska Rybka z ikrą Marko”. Cukiernicza rodzina Zabiegałowskich to bohaterowie kolejnego odcinka cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Jak mówią, rodzina to fundament. Prowadzą cukierniczy biznes, bo to pasja, która wciąga kolejne pokolenia. Od 1926 roku pieką ciastka według tradycyjnej, rodzinnej receptury. Obecnie na czele firmy stoi Marek Zabiegałowski. Od najmłodszych lat spędzał czas w cukierni i to on postanowił wypromować rodzinny przysmak. Przepis na niego przekazała mu babcia. I tak „Gdyńska Rybka z ikrą Marko” wypłynęła na szerokie wody. Ciastka w kształcie rybki powstają na oczach klientów i są wypełniane różnego rodzaju nadzieniami. W przygotowywaniu słodkich wypieków właścicielowi pomaga młode pokolenie – Patryk, Mikołaj oraz Tobiasz Zabiegałowscy.
W ubiegłym roku „Gdyńska Rybka z ikrą Marko” zwyciężyła w plebiscycie zorganizowanym przez Radio Gdańsk. Otrzymała tytuł Pomorskiego Przysmaku 2021.
Przysmak powstaje w „Słodkim Centrum” przy ul. Świętojańskiej 18. Tam też można kupić kultowe ciastka z nadzieniem. Wybór jest szeroki. Dostępne są małe lub duże „gdyńskie rybki”. A nadzienia to ponad 50 różnych smaków. Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na profilu Firmy Rodzinne Gdynia na fb.

ikona