1502 (1202) 2022-07-15 - 2022-07-28

Janka Wiśniewskiego z pasem ruchu o zmiennym kierunku!

Jedna z najważniejszych gdyńskich ulic, którą każdego dnia przemierzają tysiące samochodów – osobowych i ciężarowych – będzie miała dodatkowy pas ruchu. Nie będzie to jednak zwykła rozbudowa, a docelowo – w zależności od pory dnia – pojazdy będą poruszały się w kierunku centrum lub dzielnic północnych.


Inwestycja na Janka Wiśniewskiego obejmie stworzenie drogi dla rowerów, na odcinku od dworca Gdynia Główna oraz buspasa od Śródmieścia, aż do wiaduktów przed ul. Energetyków. W swojej głównej części zadanie będzie polegało na realizacji dodatkowego pasa ruchu, który posiadaćbędzie elementy pozwalające sterować kierunkiem ruchu, a wszystko dzięki powiązaniu z systemem Tristar.
Procedura „zaprojektuj i wybuduj” jest coraz częściej wykorzystywana przez Wydział Inwestycji Miasta Gdyni. Pozwala ona firmie wykonawczej na skuteczne zarządzanie harmonogramem, a także łańcuchem dostaw materiałów. Obecnie w tym trybie realizowana jest budowa wiaduktu drogowego w ciągu ul. Puckiej i budowa hal sportowych przy ul. Godebskiego i Morskiej.
Oferty można składać do 26 lipca do godz. 10.00. Ze szczegółami przetargu można zapoznać się na platformie zakupowej UM.

ikona