Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1502 (1202) 2022-07-15 - 2022-07-28

Ladies' Jazz Festival

Ostatni tydzień lipca dla melomanów będzie oznaczać prawdziwą muzyczną ucztę. Wszystko za sprawą Ladies’ Jazz Festivalu. 18. edycja imprezy potrwa od 25 do 31 lipca.

Koniec lipca w Gdyni upłynie pod znakiem dobrej muzyki. Podczas 18. edycji Ladies’ Jazz Festivalu wystąpią gwiazdy takie, jak: Andrea Motis, Aga Zaryan, Dorota Miśkiewicz, Rebekka Bakken czy Tanita Tikaram. Odbędzie się również benefis Grażyny Łobaszewskiej. Koncerty odbędą się w Gdyni i w Wejherowie.

Festiwal w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie otworzy artystka z Barcelony – Andrea Motis. Wystąpi 25 lipca o godz. 20.00. Zaprezentuje utwory z najnowszego albumu pt. „Loopholes”.
27 i 28 lipca w Konsulacie Kultury (ul. Jana z Kolna 25) odbędą się koncerty artystek, które walczą o Grand Prix Ladies’ Jazz Festivalu.
29 lipca o godz. 17.00 na scenie Teatru Muzycznego wystąpi Aga Zaryan, jedna z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce. O godz. 20.00 rozpocznie się benefis Grażyny Łobaszewskiej, która już od 50 lat zachwyca publiczność. Na scenie artystce będą towarzyszyć: Katarzyna Nosowska, Jorgos Skolias i Stanisław Soyka.
30 lipca również zaplanowano dwa koncerty. O godz. 17.00 przed publicznością zgromadzoną w Teatrze Muzycznym wystąpi Dorota Miśkiewicz. Będzie to jej trzeci występ w ramach Ladies’ Jazz Festival. Artystka wystąpi z ojcem – Henrykiem Miśkiewiczem.
Natomiast o godz. 20.00 na scenie pojawi się jedna z najpopularniejszych norweskich wokalistek – Rebekka Bakken.
Tegoroczną edycję festiwalu zakończy koncert brytyjskiej piosenkarki i autorki tekstów Tanity Tikaram. Wystąpi ona 31 lipca o godz. 20.00 w Teatrze Muzycznym.
Bilety do nabycia poprzez stronę internetową www.ladiesjazz.pl/bilety. Aktualnie bilety na koncert Tanity Tikaram są wyprzedane. Bilety na występ Andrei Motis są dostępne w kasach Filharmonii Kaszubskiej.
Więcej na www.ladiesjazz.pl.

ikona