1502 (1202) 2022-07-15 - 2022-07-28

W te wakacje Kraków Cię zasmoczy!

Słynna rzeźba Smoka Wawelskiego obchodzi w tym roku 50. urodziny! Z tej okazji Kraków wziął na warsztat swoją najbardziej znaną legendę i zbudował wokół niej letni program smoczych atrakcji!


Wyjątkowe wydarzenia i ścieżki zwiedzania, pikniki, kulinarne niespodzianki, konkursy i zabawy – w te wakacje można poszukiwać śladów smoka w mieście.
Ten trop wiedzie nie tylko do Smoczej Jamy i na Wzgórze Wawelskie, gdzie na plenerowej wystawie „Smoczy ogród” zamieszkały fantastyczne stworzenia.
Kulminacja urodzinowych obchodów nastąpi 14 sierpnia, kiedy na krakowskich Błoniach rozłoży się smocze miasteczko – i zabierze gości w podróż do czasów króla Kraka, jego córki Wandy i dzielnego szewca.
Krakowskiego smoka będzie można również wyprawić w świat – w wersji tradycyjnej na specjalnych stanowiskach Poczty Polskiej albo w wersji animowanej 3D poprzez aplikację umożliwiającą nawet wyhodowanie własnego gada. Smoka będzie można wywołać w pięciu miejscach w Krakowie, wykonać z nim selfie i zamieścić w mediach społecznościach z hashtagiem #KrakówCięzasmoczy, #KrakówExperience.
We współpracy z lokalnymi firmami gastronomicznymi powstały kulinarne niespodzianki: smocze ciastko z zieloną grzywą, pszenny smoczy chleb z jarmużem na maślance i smocze lody.
Więcej szczegółów na www.krakow.pl.

baner Kraków cię zasmoczy

  • ikonaOpublikowano: 14.07.2022 12:00
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.07.2022 12:05
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona