1502 (1202) 2022-07-15 - 2022-07-28

Wtorki z rodzinnymi

Ma głowę pełną pomysłów. Prowadzi pracownię, w której powstają torebki, saszetki, plecaki i inne akcesoria. W realizacji marzenia o własnym biznesie od początku wspierała ją rodzina. Marcelina Rozmus-Prinz, właścicielka firmy Mana Mana, jest bohaterką kolejnego odcinka cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Zaczynała od szycia torebek we własnym mieszkaniu. Kiedy nie mogła nadążyć z realizacją zamówień, postanowiła rozwinąć biznes. Tworzy tzw. organizację turkusową, czyli firmę, która jest oparta na współpracy. Nie ma tam kierowników czy managerów. Pracownicy wspólnie tworzą firmę i wypełniają jej misję. Wszystko opiera się na dobrych relacjach. Tak Mana Mana działa już od 10 lat. Za marką stoi Marcelina Rozmus-Prinz, która przyznaje, że nie zdecydowałaby się na prowadzenie własnego biznesu, gdyby nie wsparcie rodziny. Nazwę firmy wymyślił jej brat. Obecnie pomaga jej też mąż, który czuwa nad sprawami księgowymi i administracyjnymi.
Pracownia i sklep Mana Mana na początku mieściły się przy ul. Zgody 11. Później przy ul. 3 Maja 20. Obecnie pracownia znajduje się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. To tam powstają oryginalne torebki, saszetki, plecaki, sakiewki, nerki, kosmetyczki, portfele czy paski, które są do nabycia online.
Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na profilu Firmy Rodzinne Gdynia na fb.

ikona