1507 (1207) 2022-09-09 - 2022-09-15

Pies z Ciapkowa – zobacz wystawę, wesprzyj zwierzaki

Wielu podopiecznych gdyńskiego Schroniska dla bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” przebywa tu tylko czasowo, gdyż dzięki adopcji znajdują nowy dom. Jednak część z nich to psy trudno adoptowalne, których nikt nie chce. To im poświęcona jest wystawa rysunków Zofii Różyckiej, połączona z charytatywną zbiórką na zwierzęta „Ciapkowa”.

Pobyt psa w schronisku to zawsze ostateczność. Pracownicy i wolontariusze gdyńskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” robią wszystko co w ich mocy, łącząc wspaniałych ludzi z potrzebującymi ich opieki zwierzętami. Jednak mimo tych wysiłków nie wszystkie psy mają szansę na nowy dom.
W ostatnich latach gdyńskie „Ciapkowo” zmieniło się nie do poznania. Dzięki współpracy samorządu z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt „Animals”, które od 2006 roku prowadzi schronisko, udało się na nowo zdefiniować jego rolę. Dziś to nie tylko nowoczesny i komfortowy obiekt z profesjonalnym zapleczem weterynaryjnym, ale także prawdziwe centrum edukacji humanitarnej, w którym wysokiej klasy specjaliści angażują swoją wiedzę w pomoc zwierzętom i ludziom.
Wernisaż wystawy „Pies z Ciapkowa” odbędzie się 12 września o godz. 18.00 w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego przy placu Grunwaldzkim 2. Wystawa prezentowana będzie do 27 września.
Podopiecznych gdyńskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” można będzie wesprzeć podczas zbiórki na wernisażu wystawy „Pies z Ciapkowa”, jak również można zrobić to już teraz poprzez zrzutkę na portalu www.ratujemyzwierzaki.pl/pieszciapkowa. Najhojniejsi darczyńcy otrzymają plakaty z rysunkami Zofii Różyckiej.

ikona