1507 (1207) 2022-09-09 - 2022-09-15

Strażnicy miejscy szkolą najmłodszych

Wrzesień to czas powrotu do szkoły oraz do codziennych uczniowskich obowiązków. To także czas wzmocnienia działań profilaktycznych, prowadzonych przez Straż Miejską w Gdyni.


Od ponad 15 lat gdyńscy strażnicy prowadzą zajęcia dla przedszkolaków oraz uczniów w placówkach oświatowych na terenie miasta. Edukacja z zakresu bezpieczeństwa to bardzo ważny element działań Straży Miejskiej, który realnie wpływa na poprawę świadomości na temat ładu i porządku zarówno pośród najmłodszych gdynian i gdynianek, jak również ich starszych kolegów i koleżanek.
Strażnicy miejscy prowadzą warsztaty (między innymi) z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontaktu z osobami nieznajomymi, przemocy rówieśniczej, jak i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. W okresie przed feriami zimowym oraz wakacjami prowadzą zajęcia z tematyki bezpiecznego wypoczynku. Bardzo dużą popularnością cieszą się również spotkania dotyczące roli i zadań Straży Miejskiej, podczas których chętni mogą usiąść za kierownicą radiowozu oraz mogą obejrzeć sprzęt, którym na co dzień posługują się strażnicy. Dla młodych przyrodników przygotowane również zostały zajęcia dotyczące zwierząt żyjących w Gdyni oraz na temat ochrony środowiska.
Wszystkie zajęcia organizowane są bezpłatnie, a ich atrakcyjna forma co roku przyciąga wielu chętnych, dzięki czemu kalendarz szybko się zapełnia. Wszystko po to, aby Gdynia była miastem przyjaznym dzieciom i młodzieży.

ikona