1507 (1207) 2022-09-09 - 2022-09-15

Wrześniowa oferta Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni wchodzi w niezwykle intensywny i interesujący sezon jezienno-zimowy. W nadchodzącym miesiącu w muzealnym kalendarzu znajdziemy rozmaite aktywności, w tym m.in. nową wystawę poświęconą Gdyni w fotografiach Henryka Poddębskiego.


Zdecydowanie najważniejszym punktem września w Muzeum Miasta Gdyni będzie otwarcie nowej wystawy, która zagości w budynku przy ul. Zawiszy Czarnego 1. Ekspozycja „Wymiary Nowoczesności. Gdynia w fotografiach Henryka Poddębskiego” przybliży zarówno historię powstawania miasta i portu - okna na świat II RP – jak i sylwetkę fotografa pełnego wizji i wyjątkowego warsztatu, związanego z Gdynią.
Wernisaż odbędzie się 23 września o godz. 18.00.
We wrześniu swoją kontynuację będą miały spotkania w Galerii Klif, podczas których uczestnicy mogą poznać artystów i mieszkańców stojących za wystawą LUDZIE \ MIASTO \ PORT, którą prezentowana jest w przestrzeni wystawienniczej Muzeum Miasta w Gdyni Orłowie.
11 września gości czeka wyprawa do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo. Tam Muzeum Miasta Gdyni zaprosi nas na wspólne odkrywanie historii w ramach organizowanych przez Nadleśnictwo Gdańsk Ogrodowych Niedziel. Przyjrzymy się dokładniej znaczeniu lasów dla Gdyni i jej historii. Wszystko w ramach wydarzenia pod nazwą „Drzewo – Drewno – Deska. O roli lasu w historii Gdyni”.
Dla miłośników spacerów oraz poznawania nieznanych zakątków Gdyni przygotowano dwie ciekawe wyprawy. 17 września o godz. 9.00 wybierzemy się do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Podczas spaceru powędrujemy granią w „gdyńskich górach” z widokiem na Pradolinę Kaszubską. Odwiedzimy dolinę Cisowskiej Strugi, gdzie odkryjemy najdawniejsze ślady lodowca i najdawniejszą historię miasta wchodząc do „krainy Muminków”. Dowiemy się, jak dawniej znakowano główne leśne dukty i orientowano się w terenie. Odkryjemy tajemnice II wojny światowej, które skrywa Trójmiejski Park Krajobrazowy. Po wędrówce odpoczniemy i podzielimy się wspomnieniami związanymi z gdyńskimi lasami przy ognisku wśród roślin z różnych zakątków świata, które zgromadzono w Leśnym Ogrodzie Botanicznym w Marszewie. Co ważne wędrówka połączy przyjemne z pożytecznym. Podczas spaceru wspólnie posprzątamy nasz gdyński las.
Z kolei 21 września Muzeum Miasta zaprosi seniorów do gastronomicznego spaceru w ramach Klubu Dobrego Towarzystwa. Jego uczestnicy wybiorą się w poszukiwanie gdyńskiej historii smaku i smakoszy.
Szczegóły na stronie internetowej
www.muzeumgdynia.pl.

  • ikonaOpublikowano: 08.09.2022 12:33
  • ikona

    Autor: Magdalena Gwiazda (m.gwiazda@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 08.09.2022 13:09
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona