1509 (1209) 2022-09-23 - 2022-09-29

Experyment zaprasza na Noc Naukowców

Spotkania z wybitnymi, polskimi uczonymi, strefa VR, pokazy naukowe, mobilna gra czy obserwacje nieba – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano dla uczestników Nocy Naukowców w Centrum Nauki Experyment. Wydarzenie odbędzie się 30 września pod hasłem „Lem 2.0/22”.

Wszyscy, którzy wezmą w nim udział, będą mogli dowiedzieć się więcej na temat nowych technologii, a także zanurzyć się w świecie opisywanym przez Stanisława Lema.
Noc Naukowców to cykliczna impreza popularnonaukowa. Odbywa się co roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej – zawsze w ostatni piątek września. Nie inaczej będzie tym razem. Z tej okazji Centrum Nauki Experyment organizuje wieczór pełen naukowych wrażeń.
Hasło przewodnie tegorocznej gdyńskiej edycji wydarzenia to „Lem 2.0/22”. Naukowcy i edukatorzy przybliżą możliwości, jakie dają nowe technologie. Będzie można również dowiedzieć się więcej o roli robotów w edukacji, zabawie i życiu codziennym.
Szczegóły na stronie internetowej Centrum Nauki Experyment. Tam też są dostępne bilety na Noc Naukowców. Koszt jednej wejściówki to 15 zł.
Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu ministra edukacji i nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

ikona