1509 (1209) 2022-09-23 - 2022-09-29

Konsulat Kultury zaprasza

Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza:


  • 23 i 24.09 o godz. 19.00, a 25.09 o godz. 17.00 na spektakl impresaryjny grupy Bałtycki Teatr Różnorodności pt. „Boeing, boeing” w reż. T. Podsiadłego. To pikantna farsa, którą pokochał świat. „Boeing Boeing”, czyli prequel „Pomocy Domowej” odpowie m.in. na pytanie, dlaczego Nadia miała piekło u swojego poprzedniego pracodawcy. Wielu marzy o locie klasą biznes, ale nie Maks. Maks na ogół nie lubi wyściubiać nosa poza swoje warszawskie mieszkanie, za to bardzo ceni sobie towarzystwo stewardess. Do tego stopnia, że spotyka się z aż trzema naraz, zawsze wedle misternie przygotowanego grafiku. Bilety: 50 zł.
  • 26.09 o godz. 11.00 oraz 29.09 o godz. 11.30 w imieniu Fundacji Przytulny Domek zaprasza seniorów na zajęcia jogi: zdrowy kręgosłup, lepsze krążenie, większa ruchomość stawów, wzmocnienie mięśni, ćwiczenia oddechowe, rozluźniające, wspomagające pracę organizmu. Zajęcia prowadzi Joanna Ochędowska. Obowiązują zapisy tel. 792 008 058.
  • 27.09 o godz. 11.00 na Dobry Ruch – zajęcia oparte o elementy Terapii Tańcem i Ruchem. To zajęcia taneczne, na których nie trzeba posiadać umiejętności tanecznych, aby uczestniczyć w zajęciach. Jedyne wymagania to bicie serca, oddech i chęć odkrywania siebie. Podczas zajęć będzie wykorzystywana ekspresja, rytm, odzwierciedlanie, techniki relaksacyjne i wyobrażeniowe oraz wiele innych czynników pozwalających na powrót do ciała i odczytanie jego sygnałów. Zajęcia są cykliczne, odbywają się we wtorki. Szczegóły na gck.gdynia.pl. Koszt: 20 zł.
  • 29.09 o godz. 18.00 na wykład Ewy Kuczkowskiej „Granice – ochrona czy przeszkoda?”, który odbywa się w ramach cyklu „Akademia Dobrych Relacji”. Podczas jesiennych spotkań słuchacze będą poznawać zagadnienia pomocne w osiągnięciu satysfakcjonującego życia. Myślą przewodnią jesiennego cyklu jest stwierdzenie, że tylko ten, kto zna samego siebie, może prawdziwie poznać i przyjąć drugiego człowieka. Bez tego zaś nie powstanie żadna dobra relacja. Wstęp wolny.
  • 30.09 o godz. 19.00 na spektakl impresaryjny „Dzień świra”. W rolę Adama Miauczyńskiego wciela się Michał Wielewicki. Tekst Koterskiego nie zestarzał się ani na jotę. Jak trafnie ośmieszał rzeczywistość sprzed dwudziestu lat, tak samo skutecznie i zabawnie opisuje nasze współczesne sprawy. Śmiejmy się, ale pamiętajmy: jesteśmy towarzyszami podróży naszego bohatera. Ale czy aby na pewno chcielibyśmy powtórzyć jego los? Bilety: 40 zł.

ikona