Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1509 (1209) 2022-09-23 - 2022-09-29

Nowe centrum zdrowia dla małych pacjentów i ich mam

Centrum Matki i Dziecka oraz Centrum Leczenia Bólu to dwie nowe poradnie na mapie medycznej Gdyni. Oferta tych instytucji jest już dostępna dla mieszkańców – jeszcze we wrześniu rozpoczyna się program bezpłatnego badania dzieci pod kątem wad postawy.


Centrum Matki i Dziecka oraz Centrum Leczenia Bólu będą działać w ramach Centrum Medycznego Morska przy ulicy Obrońców Wybrzeża 8.
Centrum Matki i Dziecka realizuje ideę kompleksowego wsparcia dla kobiet, od ich decyzji o macierzyństwie, poprzez ciążę, poród i okres połogu, w zakresie fizjoterapii uroginekologicznej, konsultacji położniczych i laktacyjnych oraz wsparcia psychologa i dietetyka.
Nowa placówka zyskała również akceptację Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na realizację Programu Rehabilitacji Leczniczej w schorzeniach ruchu w systemie ambulatoryjnym, w ramach prewencji rentowej ZUS.
Centrum Matki i Dziecka rozpoczyna właśnie akcję bezpłatnego badania dzieci oraz cykl wykładów lekarzy i specjalistów dla pacjentów.
Centrum Medyczne Morska od dawna jest partnerem miasta w zakresie badań wad postawy dla najmłodszych gdynianek i gdynian, realizowanych wspólnie z Gdyńskim Centrum Zdrowia oraz Gdyńskim Centrum Sportu.
Fizjoterapeuci z Centrum prowadzą zajęcia korekcyjne w wybranych szkołach.
Teraz oferta medyczna tej placówki się poszerza i jeszcze więcej mieszkańców będzie mogło z niej korzystać.
Szczegóły dotyczące tej i innych inicjatyw Centrum można znaleźć na stronie
www.przychodniamorska.pl.

ikona