Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1509 (1209) 2022-09-23 - 2022-09-29

Od października stacja SKM Gdynia Grabówek ponownie otwarta

Trwają prace modernizacyjne przy stacjach SKM mieszczących się w Gdyni, a to wymaga zmian w ich funkcjonowaniu. Od 1 października pasażerowie ponownie skorzystać będą mogli z przystanku Gdynia Grabówek. Zamknięty zostanie z kolei peron Gdynia Leszczynki.


Spółka PKP SKM Trójmiasto podjęła się w tym roku modernizacji aż 4 stacji znajdujących się w Gdyni. Mowa o przystankach Grabówek, Leszczynki, Orłowo i Gdynia Główna. We wszystkich przypadkach remont obejmuje wymianę torów a także nawierzchni peronu. Na Grabówku, w Leszczynkach i Orłowie zaplanowano także nowe wiaty.
Wraz z końcem lata prace remontowe wchodzą w kolejny etap. Zamknięta od kwietnia stacja Gdynia Grabówek zostanie ponownie otwarta dla pasażerów. Pociągi powrócą na nią w sobotę, 1 października. Otwarty zostanie również tunel pod peronem. Nie oznacza to końca robót. Potrwają one tu jeszcze kilka miesięcy, a zakończyć się mają w I kwartale 2023 roku. Nie będą jednak już na tyle zaawansowane, by było konieczne zamykanie stacji dla pasażerów.
Jednocześnie od 1 października, wraz z otwarciem stacji Gdynia Grabówek, zamknięty dla pasażerów zostanie przystanek Gdynia Leszczynki. Jest to spowodowane pracami remontowymi, do których wykonania niezbędne jest wyłączenie stacji z eksploatacji. Przez około 2 tygodnie wyłączony będzie tunel pod peronem. Dojście do terenów po północnej stronie przystanku, a więc m.in. do bazy PKP Intercity i Polregio, będzie możliwe z pominięciem tunelu. O nowej trasie PKP SKM Trójmiasto poinformuje wkrótce.
Honorowanie biletów w pojazdach ZKM Gdynia
Na czas wyłączenia stacji Gdynia Leszczynki zapewnione będzie honorowanie biletów Taryfy Pomorskiej (ważnych w pociągach PKP SKM i POLREGIO) w autobusach i trolejbusach ZKM Gdynia. Zakres obowiązywania wspomnianych biletów jest obecnie uzgadniany i zostanie podany do informacji wkrótce.
Jeżeli ktoś już kupił bilet na termin po 1 października ważny na podróż do/z przystanku Gdynia Leszczynki, może go zwrócić w każdej kasie PKP SKM, oczywiście bez potrącenia tzw. odstępnego.
Stację SKM Gdynia Grabówek zbudowano w latach 50. XX wieku. Przez lata wejście do przejścia podziemnego i na sam peron stanowił wyzwanie dla osób z niepełnosprawnościami bądź wózkami. Teraz wszystko się zmienia.

ikona