1509 (1209) 2022-09-23 - 2022-09-29

Święto Hal Targowych pod hasłem „Ekonostalgia”

Gdyńskie Hale Targowe po raz kolejny będą obchodzić swoje święto. Na wydarzenie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 24 września. Tym razem tematem przewodnim będzie „Ekonostalgia” – w przestrzeniach hal na warsztat weźmiemy przedmioty z lat 80. i 90. XX wieku i damy im drugie życie.


Nadchodzące Święto Hal Targowych to ponowne odkrywanie idei zero waste. Podczas święta dowiemy się jak zminimalizować produkowane przez siebie odpady w domu, w pracy i na zakupach oraz jak można je ponownie wykorzystać.
Tematem przewodnim święta będzie „Ekonostalgia”. To powrót do lat 80. i 90. ubiegłego wieku i próba ponownego wykorzystania artykułów z tamtego okresu.
Podczas Święta Hal Targowych dowiemy się, jak wykonać zdrowe kosmetyki i naturalne środki czystości z łatwo dostępnych produktów, jak dbać o dom nie szkodząc przyrodzie i jak przygotować posiłki wykorzystując „resztkowe” odpady oraz tanie składniki!
Nauczymy się robić placki z liści rzodkiewki, pesto ze słonecznika oraz torebki z firanek! Nabędziemy umiejętności niezbędne do prowadzenia życia w stylu zero waste.
Nie zabraknie też giełdy przedmiotów rzadkich, i oryginalnych, i tych mniej rzadkich i oryginalnych. Takich które, przestały już cieszyć jak lata temu. Niech znajdą nowy dom, w duchu idei less waste i dają radość kolejnym pokoleniom! Giełda Vintage z koca i z ręki prowadzona przez Oliwię Michalską „Duprle” odbędzie się w godz. 10.00-14.00, plac po prawej stronie przed Halą Łukową
Parterem głównym wydarzenia jest Gastrorent.
Więcej informacji na stronie wydarzenia na facebooku. Zapisy na warsztaty kulinarne, kreatywne, fotograficzne oraz spacer i warsztat kosmetyczno-ziołowy poprzez portal evenea.
Liczba miejsc ograniczona.

ikona