Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1509 (1209) 2022-09-23 - 2022-09-29

„Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet?” - zapisz się

23 września o godz. 8.00 rano ruszają zapisy chętnych do wzięcia udziału w VI edycji bezpłatnego badania „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet”.


Mieszkańcy, zarządcy oraz administratorzy budynków mogą zgłaszać się poprzez formularz umieszczony wraz z regulaminem na stronie www.gdynia.pl w zakładce Gdynia energetyczna.
Przesyłanie zgłoszeń odbywa się wyłącznie elektronicznie, a o zakwalifikowaniu budynku do badania decyduje kolejność zgłoszeń.
Badanie pozwala na wykrycie wad konstrukcyjnych, nieszczelnych okien i ram okiennych, wskazanie źle izolowanych ścian, podłóg czy drzwi.
– W czasie, kiedy oszczędność energii jest szczególnie ważna, warto zastanowić się co można zrobić by zaoszczędzić ją we własnym gospodarstwie domowym. Promieniowanie podczerwone z kamery termowizyjnej pozwoli określić rozkładanie się energii cieplnej w waszych domach oraz wskaże miejsca, przez które ciepło z nich ucieka. – zachęca Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. Rozwoju.
Tegoroczna edycja zakłada przebadanie łącznie 100 budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych położonych na terenie Gdyni i realizowana jest w partnerstwie z PGE Energia Ciepła S.A. i OPEC Sp. z o.o. Badania przeprowadzane będą zimą, od 1 listopada 2022 do końca lutego 2023 roku.

ikona