1509 (1209) 2022-09-23 - 2022-09-29

Uczniowie wygrali czujnik smogu

O Gdyni mówi się, że ma świetną jakość powietrza. Teraz mieszkańcy mogą to sprawdzić za pośrednictwem kolejnego czujnika smogu, który pojawił się w mieście. Zawisł on na budynku Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych.

Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych mieści się przy ul. Morskiej 77. To właśnie na jego fasadzie pojawił się nowy nabytek szkoły – czujnik smogu. Pojawił się tam dzięki zaangażowaniu uczniów, którzy zdecydowali się na start w konkursie, zrealizowali wymagane zadania i zdobyli dla szkoły to urządzenie.
Placówka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Edukacyjna Sieć Antysmogowa. To program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.
Celem projektu jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Szkoły – jako instytucje kształcące dzieci i młodzież oraz ważne ośrodki opiniotwórcze – są właściwym miejscem, w którym tę wiedzę należy upowszechniać.
Gratulacje!

ikona