1509 (1209) 2022-09-23 - 2022-09-29

UrbanCafe zaprasza

„Długofalowe rozwiązania na rzecz imigrantów” to temat wykładu dr. hab. Michała Nowosielskiego, który odbędzie się 28 września w godz. 17.30-18.30 w UrbanCafe.


W sytuacji wojny w Ukrainie Polska staje przed zadaniem wypracowania narzędzi i polityk, które pozwolą zarządzać procesami napływowymi i wspierać imigrantów. Nasz kraj może stać się krajem emigracyjno-imigranckim, a nie jedynie krajem czasowej migracji. Wypracowanie polityki integracyjnej jest jednym z najważniejszych elementów poprawy sytuacji krótkookresowych pracowników, a także rodzin chcących osiąść w Polsce na dłużej. Podczas wykładu poznamy przykłady dobrych, długofalowych rozwiązań na rzecz imigrantów, dowiemy się które powinny być wprowadzane na poziomie rządu, a które na poziomie samorządu.
Dr hab. Michał Nowosielski jest socjologiem, badaczem stowarzyszonym w OBM UW, profesorem uczelni w Mazowieckiej Uczelni Publicznej. Jest członkiem Komitetu Badań nad Migracjami PAN, oraz IMISCOE Standing Committee DIVCULT. Interesuje się problemami migracji.
UrbanLab Gdynia: al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia, Budynek IV (rotunda) Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wejście od ul. Stryjskiej/ SKM Redłowo. Więcej: www.urbanlab.gdynia.pl

ikona