1510 (1210) 2022-09-30 - 2022-10-06

Auto dla hospicjum dzięki wsparciu kibiców Arki Gdynia

Codziennie pokonuje setki kilometrów. Dzięki niemu do małych pacjentów z Pomorza dociera fachowa pomoc. Samochód marki Skoda Citigo od kilku dni służy zespołowi medycznemu hospicjum dziecięcego „Bursztynowa Przystań” w Gdyni. Zakup auta był możliwy dzięki wsparciu kibiców Arki Gdynia z północnych dzielnic miasta, Kosakowa oraz Mostów. Odpowiedzieli oni na apel hospicjum i organizowali licytacje m.in. różnego rodzaju piłkarskich gadżetów. W ten sposób zebrali 15 tysięcy złotych.

„Bursztynowa Przystań” to nie tylko stacjonarne, ale również domowe hospicjum dziecięce. W ramach pomocy pielęgniarki, lekarze, fizjoterapeuci, psycholodzy i pracownicy socjalni regularnie odwiedzają małych pacjentów i służą im fachową wiedzą. Podopieczni hospicjum są rozsiani po całym Pomorzu, dlatego w codziennej pracy zespołu medycznego niezbędne są samochody.
Na początku bieżącego roku jeden z hospicyjnych pojazdów się zepsuł i trafił do naprawy. Inny samochód – ze względu na stan techniczny – oddano do kasacji. Brak dwóch aut znacząco utrudnił pracę współpracownikom „Bursztynowej Przystani”. Wtedy z hospicjum popłynął apel o pomoc.
Na apel odpowiedzieli kibice Arki Gdynia z północnych dzielnic miasta, a także Kosakowa i Mostów, którzy od lat wspierają hospicjum. W marcu i kwietniu organizowali licytacje na prowadzonym przez siebie fanpage'u Zjednoczona Północna Strona. Wszyscy chętni mieli szansę zdobyć tam m.in. różnego rodzaju piłkarskie gadżety. Kibicom udało się zebrać w sumie 15 tys. złotych. Cały dochód z akcji został przeznaczony na rzecz hospicjum dziecięcego „Bursztynowa Przystań”.
Zebrana kwota pomogła w zakupie używanego auta. To samochód marki Skoda Citigo. Już służy współpracownikom hospicjum w docieraniu do małych pacjentów.
„Bursztynowa Przystań” (ul. Dickmana 7) każdego roku pomaga kilkuset podopiecznym. Potrzeby hospicjum przez cały czas są ogromne. Dlatego liczy się każda forma wsparcia. Każdy kto chciałby przekazać dary, powinien się skontaktować z biurem hospicjum, dzwoniąc pod nr tel. 58 661 55 52.
Hospicjum można również wesprzeć, wpłacając datki na konto bankowe – PEKAO S.A. II O/Gdynia: 75 1240 3510 1111 0000 4318 2794.

ikona