1510 (1210) 2022-09-30 - 2022-10-06

Biegnij dla Niepodłegłej

11 listopada, w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbędzie się Bieg Niepodległości, którego organizatorem będzie Gdyńskie Centrum Sportu. W ramach imprezy wystartują dzieci, młodzież i miłośnicy Nordic Walking.


Wszystko rozpocznie się o godz. 9.00, na którą zaplanowano start Biegu Głównego i marszu Nordic Walking. Zawodnicy wystartują z ulicy Kazimierza Górskiego i ruszą na 10 km trasę, która prowadzić będzie al. Zwycięstwa, ul. Świętojańską, al. Marsz. Józefa Piłsudskiego, bulwarem Nadmorskim i ul. Władysława IV. Meta, podobnie jak start, zlokalizowana będzie na wysokości Narodowego Stadionu Rugby, a biuro zawodów mieścić się będzie w Polsat Plus Arenie Gdynia.
Żeby wystartować w biegu i marszu, trzeba będzie uiścić opłatę startową w wysokości 50 zł, jednakże to kwota przewidziana dla pierwszych poprawnie zarejestrowanych 1000 osób. Po przekroczeniu tej liczby wpisowe wzrośnie do 60 zł i jest to łączna liczba dla biegu i marszu. Dzieci i młodzież, żeby wziąć udział w zawodach, będą musiały uiścić kwotę wpisowego w wysokości 10 zł.
Tradycją gdyńskich biegów stały się biegi młodzieżowe, w których wystartować mogą najmłodsi miłośnicy spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Tak będzie również w tym roku. Po zakończeniu biegu głównego, rozegrane zostaną biegi młodzieżowe.
Wzorem ubiegłych lat będą to: Bieg Juniora, Młodzika, Starszaka i Malucha. W tym ostatnim najmłodsi adepci biegania będą mogli startować wraz ze swoimi opiekunami. Będzie więc to doskonały czas na rodzinne spędzenie piątkowego popołudnia.
Zapisywać się do zawodów można poprzez Profil Zawodnika do 24 października. Łączny limit startujących w Biegu Głównym na 10 km wynosi 1500 osób.

  • ikonaOpublikowano: 29.09.2022 10:55
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 29.09.2022 10:55
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona