Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1510 (1210) 2022-09-30 - 2022-10-06

II Nadmorski Festiwal Gitarowy

Szkoła Muzyczna I i II st. (ul. bp. Dominika 13 A ) zaprasza na II Nadmorski Festiwal Gitarowy, który odbędzie się w dniach 6-8 października w sali koncertowej szkoły.

W ramach festiwalu odbędzie się konkurs dla młodych gitarzystów z całej Polski, którzy wystąpią w 3 kategoriach: U13, U16 i U22. Wykonawców będzie oceniać jury pod przewodnictwem prof. Ryszarda Bałauszko z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.
6 października o godz. 18.00 festiwal zainauguruje Woch&Guzik Duo, które przeniesie nas w świat muzyki Astora Piazzolli, Jorge Cardoso, czy Egberto Gismontiego. Duet ma na swoim koncie współpracę z najsłynniejszym duo gitarowym Sérgio i Odaira Assada. Współpraca ta zaowocowała napisaniem przez Sérgio Assada siedmioczęściowej kompozycji „One Week in Rio”.
7 października o godz. 19.00 będzie okazja, aby posłuchać Andrzeja Grygiera – gitarzysty klasycznego, który zabierze nas w podróż „Z gitarą przez wieki”. Andrzej Grygier jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, a ostatnim z nich jest I nagroda w Baltimore International Guitar Competition (USA), którą otrzymał zaledwie kilka dni temu.
Uroczyste ogłoszenie wyników i koncert laureatów konkursu odbędzie się 8 października o godz. 15.00.
Festiwal otrzymał Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Gdyni. Fundatorem nagrody głównej jest firma Martinez, a wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa gitar i akcesoriów firmy Interton Classic Gdynia.
Koncerty 6 i 7 października są bezpłatne dla mieszkańców.

ikona