Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1510 (1210) 2022-09-30 - 2022-10-06

Uczniowie podróżują z Kartą Mieszkańca

Europejski Tydzień Mobilności dobiega końca. A my przypominamy, że do 30 września na Karcie Mieszkańca trzebaprzedłużyć uprawnienia do bezpłatnych przejazdów pojazdami ZKM Gdynia dla uczniów. W przeciwnym razie wygasną. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, którzy chcą dojeżdżać do szkoły komunikacją miejską, powinni udać do punktu obsługi Karty Mieszkańca.

W naszym mieście uczniowie, którzy nie ukończyli 20 lat, mają prawo do bezpłatnych przejazdów pojazdami ZKM. Najmłodsi, którzy nie ukończyli 7. roku życia, podróżują na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek.
Starsze dzieci potrzebują Karty Mieszkańca z potwierdzeniem uprawnień do przejazdu.
Aby przedłużyć uprawnienia, należy przyjść z kartą i legitymacją z pieczątką na nowy rok szkolny do jednego z punktów obsługi Karty Mieszkańca:
  • InfoBox, przy ul. Świętojańskiej 30, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00,
  • Centrum Obsługi Mieszkańca Centrum Riviera, przy ul. Górskiego 2, czynne od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-18.00.
Karta Mieszkańca, w przypadku najmłodszych gdynian, to nie tylko łatwiejsze podróżowanie po mieście – w ofercie znajdują się przede wszystkim atrakcje związane z dostępem do bogatej oferty kulturalnej, sportowej czy rekreacyjnej Gdyni.
Oferta ta jest sukcesywnie powiększana.

ikona