Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1510 (1210) 2022-09-30 - 2022-10-06

Zlot Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza”

Drewno i stal – te materiały konstrukcyjne charakteryzują wodne jednostki, które udział biorą w Zlocie Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza”. W tym roku odbędzie się 14. edycja tego wydarzenia. W dniach od 6 do 9 października morskie oldtimery po raz kolejny zawiną do Gdyni.


Zlot jachtów z Duszą „Próchno i Rdza” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz gdyńskich wydarzeń. Co roku do naszego miasta przypływają jednostki, które niejedno przeżyły, a które nadal zachwycają swoim stanem i wyjątkowym wyglądem.
W ubiegłym roku do Gdyni zawinęło przeszło 30 jednostek. Jak będzie w tym roku? Na stronie zlotu wciąż prowadzone są zapisy dla uczestników przybywających na własnych bądź wyczarterowanych jednostkach. Organizatorzy zapraszają także tych, którzy dopiero szukają miejsca na pokładzie jachtu z duszą.
Jak się zapisać? Wystarczy wejść na www.prochno-rdza.pl w zakładkę „Zapisz się na zlot!”. Tam znajdziemy dwa formularze zgłoszeniowe – z jachtem oraz bez jachtu.
Organizatorem XIV Zlotu Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza” jest Szkoła Żeglarstwa „Sekstant”, którą prowadzi kpt. Maciej Sodkiewicz. Zajmuje się ona organizowaniem rejsów morskich oraz szkoleniami doskonalącymi wiedzę i umiejętności żeglarskie niezbędne w praktyce morskiej.

  • ikonaOpublikowano: 29.09.2022 14:37
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 29.09.2022 14:45
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona