Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1513 (1213) 2022-10-21 - 2022-10-27

Kwestuj w szczytnym celu!

Listopadowa kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Wawrzyńca to już tradycja. Każdego roku odbywa się ona na największych gdyńskich nekropoliach oraz cmentarzach w Kosakowie i Rumi. Rozpocznie się 29 października i potrwa do 2 listopada. Trwa nabór wolontariuszy, którzy chcą pomóc w zbiórce. Kwestować mogą dorośli oraz młodzież. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 października.


Kwesta będzie prowadzona na gdyńskich cmentarzach komunalnych: Witomińskim, przy ul. Spokojnej oraz w Kosakowie i Rumi, a także na cmentarzu wojskowym na Oksywiu. Datki będzie można przekazać tradycyjnie, wrzucając pieniądze do puszek lub bezgotówkowo. Przy głównych wejściach do nekropolii pojawią się puszki bezdotykowe, dzięki którym datek na rzecz hospicjum będzie można przekazać za pomocą telefonu.
Aby zbiórka przebiegała sprawnie, potrzebna jest pomoc wolontariuszy. Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca poszukuje chętnych, którzy chcieliby kwestować w szczytnym celu. Do udziału w zbiórce mogą zgłaszać się dorośli oraz młodzież od 12. roku życia. Formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny online: https://bit.ly/3Mo4FbZ.
Rejestracja trwa do 26 października.

ikona