Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1513 (1213) 2022-10-21 - 2022-10-27

Plac zabaw przy ulicy Gorczycowej się zmieni

Podpisano umowę na przebudowę placu zabaw przy ul. Gorczycowej. Popularny teren rekreacji zyska nowy wygląd jeszcze w tym roku. Inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz zadań inwestycyjno-remontowych Rady Dzielnicy Dąbrowa.


W ramach podpisanej umowy, wykonawca przebuduje plac zabaw oraz pobliską siłownie zewnętrzną. Pojawią się nowe urządzenia zabawowe, elementy małej architektury oraz nowa nawierzchnia.
Inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, autorką projektu jest Gabriela Czaplewska. Rada Dzielnicy Dąbrowa dofinansowała prace w ramach zadań inwestycyjno-remontowych.
Przestrzeń będzie spełniała gdyńskie standardy dostępności i bezpieczeństwa.
Po przebudowie, plac będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, będzie wygodniej i bezpieczniej.
Miejsce rekreacji na skwerze ks. Piotra Mazura zyska ciekawe urządzenia, takie jak: ławka z ruchomymi platformami do ćwiczeń, gra podwórkowa, lupa, megafon, różne tablice tematyczne, fabryka piasku czy karuzela pionowa. Pojawi się tam nawierzchnia poliuretanowa, żwirowa, z kostki betonowej oraz trawiasta.
Prace wykona firma Educarium Sp z o. o. Na wykonanie zadania ma 65 dni, co oznacza że zgodnie z umową prace powinny zostać zakończone w drugiej połowie grudnia. Koszt inwestycji to 552 500 złotych.

ikona